Chřipka zavírá nemocnice a domy pro seniory. Epidemie je na spadnutí

Autor: var, ČTK - 
24. 1. 2018
20:55

Chřipková epidemie postupně zavírá veřejné budovy. Strakonická nemocnice bude kvůli zvýšenému výskytu chřipky uzavřena pro návštěvy. Nařízení začne platit v sobotu. V tentýž den zakáže vstup pro veřejnost i českobudějovický domov pro seniory Hvízdal. Už od úterý ze stejných důvodů nesmí návštěvy do českobudějovické nemocnice. Kromě toho platí obdobné omezení i v domě pro seniory na českobudějovickém sídlišti Máj. ČTK to řekla Jitka Luňáčková z českobudějovické krajské hygienické stanice.

V domově na Máji platí zákaz už několik dní. „Situace je tam lepší, ale případné zrušení zákazu lze zvážit v pátek, kdy budeme znát nová čísla o vývoji chřipkových onemocnění,“ uvedla Luňáčková. Podle poslední statistiky připadá nyní v Jihočeském kraji 1473 pacientů s chřipkovými chorobami na 100 000 obyvatel. Znamená to, že stav se blíží k hladině chřipkové epidemie.

Strakonická nemocnice rozhodla o zákazu návštěv i přesto, že okres vykazuje nejnižší výskyt chřipkových onemocnění v kraji. Na 100 000 obyvatel tam je 1073 pacientů. „Návštěvu může ve zcela výjimečných případech a na nezbytně nutnou dobu povolit pouze primář oddělení či ošetřující lékař,“ uvedl ředitel nemocnice Tomáš Fiala.

Po závažném průběhu chřipky v kombinaci s jinými nemocemi zemřeli od začátku roku v Jihočeském kraji dva starší muži.

Video Chřipka bije, ale nezabije? Není to pravda, na chřipku se umírá i v Česku, říká lékař - Blesk TV

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

caramelicius ( 30. ledna 2018 08:03 )

Teď jsem velmi rád, že jsme podstoupili očkování proti chřipce, díky Oborové pojišťovně kde nám očkování nabídli a taky proplatili. Snad se nemusíme ničeho bát i když co čtu je to asi opravdu zákeřný druh chřipky

Zobrazit celou diskusi
Další videa