Kuřecí nugety pro McDonald's v Česku chrlí továrna v Maďarsku. Nahlédněte tam

Autor: E15, Aneta Štočková - 
30. 12. 2017
14:40

Téměř tři miliony kuřecích nugetek pro české, slovenské a další evropské restaurace McDonald's vyprodukuje denně továrna v severomaďarské Bábolně.

Kuřecí produkty jako právě nugety, plátky do kuřecích burgerů, stripsy nebo třeba Cordon Bleu (tedy maso plněné šunkou a sýrem) zde vyrábí pobočka americké masozpracovatelské společnosti OSI.

Ta se v roce 1955 stala vůbec prvním dodavatelem mletého hovězího masa pro tehdy teprve vznikající síť restaurací rychlého občerstvení. Spolu s McDonald's pak vyrostla z chicagské rodinné firmy na dnešní společnost s 20 tisíci zaměstnanci a 65 závody v celkem 17 zemích světa.

Maďarská OSI Food Solutions dodává kuřecí výrobky do všech 96 českých provozoven řetězce McDonald's. V obrovských množstvích vyráběné „Chicken McNuggets“ jsou směsí pomletých kuřecích prsou, těstíčka a koření tvořeného zejména solí, pepřem a celerem.

Nugety se vyrábí ve čtyřech tvarech: míč, kost, zvoneček a bota. Ještě v továrně se tepelně upraví, následně zmrazí a po dvoudenní karanténě expedují do restaurací.

Video Výroba kuřecích nugetek v Bábolně - Aneta Ščotková, E15

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

tgbg ( 31. prosince 2017 09:11 )

Jednou nám to donesli jako povinnou svačinu při zpoždění letadla a byly vynikající!!! A když si vzpomenu jakým svinstvem nás krmili komunističtí vyvrhelové!!!

1912 ( 30. prosince 2017 16:54 )

jo v McDonald's ty sra--čky se nedají jíst ty sušené masové placky jsou vyráběny zase v Polsku nemá to nic společného s těmi pravými hamburgry .Hnus co se nedá jíst !!

dilema005 ( 30. prosince 2017 15:45 )

zdravim...kdyby opravdu nebylo co k jidlu jineho,tak budu radeji chroupat susene mravence Ja si opravdu nedokazu predstavit,ze tyto nugety,ktere nemaji vubec nic spolecneho s kurecim nasem muze dat matka svemu diteti k jidlu Jestlize nase obyvatele krmi takovym svinstvem,tak se nemuzeme divit tem rakovinam traviciho ustroji..FUJ TAJBL

jasnovidec01 ( 30. prosince 2017 15:02 )

fuj hnus...a pak to lidi v Česku draze kupují a co horší jedí to i malé děti,to si radši vnoučatům doma dám to práci a udělám jim pravé kuřecí nugetky

Zobrazit celou diskusi
Další videa