Apple naschvál snižuje výkon starších iPhonů. Prý kvůli baterii, ne obchodu

Autor: ČTK, ula - 
21. 12. 2017
18:50

Americká technologická společnost Apple záměrně snižuje výkon některých starších telefonů iPhone. Řada uživatelů firmu již delší dobu podezřívala, že zpomalováním starších telefonů se snaží přimět spotřebitele k nákupu nového přístroje. Apple však tvrdí, že důvodem je snížení spotřeby energie kvůli zhoršujícímu se stavu baterie. Zpomalování telefonů tak má podle firmy prodloužit jejich životnost, píše web BBC.

Podle Applu nemusí být starší baterie schopny dodávat telefonu při plném výkonu procesoru požadovaný elektrický proud. „To může způsobit, že se přístroj nečekaně vypne, aby ochránil své elektronické součástky,“ uvedla společnost.

Apple proto provedl úpravy ve svém operačním systému iOS, které při problémech s baterií snižují energetické nároky a mohou způsobit zpomalování procesoru. Toto zpomalování lze odstranit výměnou staré baterie za novou, napsala agentura Reuters.

Video Mravenci krouží kolem iPhonu. - Youtube.com
720p 480p 360p 240p

„Měli by být v tomto směru více transparentní,“ uvedl Chris Green z poradenské společnosti Bright Bee. „Berete výkon někomu, kdo si za něj zaplatil. Když chcete telefon po čase zpomalit, měli byste vysvětlit proč. Aby lidé chápali, že je to v jejich prospěch,“ dodal.

 

Doporučujeme
lucio1 ( 21. prosince 2017 20:46 )

Koukám, že to je dobrá firma, stará se..

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa