Češi si pletou zvíře s dítětem, říká kynoložka. Sama trénuje psy na lov pašeráků v Kongu

Autor: ula - 
27. listopadu 2017
06:25

Hanka Böhme dostala svého prvního psa, když jí bylo osm let. Voříška jí koupili rodiče v holešovické tržnici v Praze za 50 korun. Láska ke psům ji dovedla až do Konga, kde strávila dva měsíce bojem proti mezinárodní mafii, která obchoduje se slonovinou a také proti pašerákům chráněných zvířat. O svém zážitku promluvila odbornice pro Blesk.cz, zmínila také přístup Čechů k výchově zvířat.

Hanka pracuje se psy celý život, ale to největší dobrodružství odstartoval inzerát sdružení Save Elephants. Hanka se rozhodla vycvičit svoji fenku Camu, aby pomohla chránit nejen slony, ale pátrat po pašerácích slonoviny a vzácných zvířat, zejména luskounů. Ty pašeráci hubí kvůli pověsti afrodiziakálních účinků.

Hanka připravovala Camu na misi v Africe pět měsíců. Pak s ní odletěla do Konga, sama se zúčastnila řady výprav a pátracích akcí a prodělala malárii. Domů se vrátila bez milované fenky.

Podívejte se, jak Cama bojovala v Africe proti pašerákům:

Video Česká fenka bojuje v Congu proti pašerákům zvířat. - Archiv Hanky Böhme

Češi se neumí chovat k psům?

Böhme promluvila pro Blesk.cz i o výchově psů. V tomto ohledu podle ní tuzemci selhávají. „Myslím, že Češi se neumí chovat k psům. Myslí si, že je to dítě, polidšťují je, ale pes je zkrátka pes. Jsem naprostý nepřítel např. vození psů v kočárku. On i ten jorkšír může jít po svých, má čtyři nohy,“ řekla Böhme ve studiu Blesk.cz.

Proč se podle Hanky Afričané umí chovat k psům lépe? Jak zvládla rozloučení s Camou? Dozvíte se v rozhovoru:

Video Hanka Böhme bojovala v Kongu proti pašerákům zvířat. - Andrea Ulagová, Lukáš Červený

 

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud