Sobota 26. září 2020
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Zataženo, déšť 10°C

Twitter povolil uzdu: Do příspěvku se vejde 2x víc znaků než dosud

Twitter prodloužil délku zpráv ze 140 znaků na 280.  (Autor: Reuters)
Autor: ČTK - 
8. listopadu 2017
07:37

Uživatelé sociální sítě Twitter mohou ode dneška psát zprávy o dvojnásobném rozsahu než dosud. Americká firma oznámila, že do jednoho příspěvku lze napsat až 280 znaků místo současných 140. Opatření se setkalo se smíšenými reakcemi a řada lidí označila prodlužování zpráv za zbytečné.

Twitter testoval používání delších zpráv na vybraných uživatelích od září a tvrdí, že zkouška měla pozitivní výsledky. „Lidem, kteří měli více prostoru na tweet, se dostalo více pozornosti, sledovalo je více lidí a strávili na Twitteru více času,“ uvedla společnost na svém blogu.

O zvýšení počtu znaků na příspěvek uvažovala už několik let, sáhla k němu však až po 11 letech existence v době, kdy jí kvůli silné konkurenci klesají příjmy. Testováním novinek se proto snaží zvýšit návštěvnost sítě.

Změna se týká všech jazyků kromě korejštiny, japonštiny a čínštiny. Lidem píšícím v těchto jazycích stačí vzhledem k charakteru písma méně prostoru pro vyjádření, než je tomu například u francouzštiny nebo španělštiny, uvedl Twitter.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud