Šlechtici dostanou zpět zámek Hrubý Rohozec. Rodu Walderode ho sebraly Benešovy dekrety

Autor: base, ČTK - 
12. září 2017
12:40

Okresní soud v Semilech v úterý uznal nárok Karla des Fours Walderode na pozemky na Turnovsku zkonfiskované rodině na základě Benešových dekretů. O vrácení rodového majetku včetně zámku Hrubý Rohozec nejen na Turnovsku, ale i na Jablonecku a Liberecku za zhruba tři miliardy korun usiluje jeho manželka Johanna Kammerlanderová už 25 let. Soudce Michal Polák v úterý vydal takzvaný mezitimní rozsudek, kterým nárok rodiny na zabavený majetek uznal.

Pokud bude úterní rozsudek potvrzen a nikdo se proti němu neodvolá, věc bude v budoucnu u soudu pokračovat projednáváním vrácení jednotlivých pozemků. „Těch je více než 1400,“ řekl Polák.

Součástí nemovitostí je i zámek Hrubý Rohozec, kde podle něj Kammerlanderová žádá i vrácení archivu. „Tuto otázku bude soud ještě zkoumat, nevím, zda vůbec tyto předměty byly konfiskovány zmíněným dekretem nebo něčím jiným, to bude předmětem dalšího dokazování,“ řekl soudce.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

gabreta ( 12. září 2017 16:55 )

Jó, to je to naše nezávislé soudnictví, úplatných soudců! Benešovy dekrety jsou stále platné a přeci je vracen majetek odebraný na jejich základě! První je prostřelil Venca Flaška a Kchárl Schlafenberg!! Naše právnictví je pokřivené víc, než paragraf!!

Nezadat ( 12. září 2017 13:06 )

Nekompromisně idiota odstavit a postavit před lidový soud,který by se opět měl zavést a to i z právem rozsudku smrti.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud