„Jsem na vás pyšný.“ Známe poslední slova dědy pro chlapce Michalákovy

Autor: Klára Brunclíková - 
11. 9. 2017
05:02

Dědeček chlapců Michalákových kvůli vážné nemoci prosil Norsko, aby mohl naposledy vidět své vnuky, které tamní úřady odebraly matce v roce 2011. Nepodařilo se. V sobotu ráno zemřel. Ještě předtím stihl Denisovi (12) a Davídkovi (8) poslat dopis. „Mám už příliš slabou ruku na to, abych mohl psát,“ říká hned na jeho začátku.

„Řekli mi, že vám můžu napsat dopis a že ho co nejdříve dostanete. Mám z toho velkou radost, protože na vás oba každý den myslím a vzpomínám,“ píše dědeček chlapců Jiří Pavelka v dopise, který redakce Blesku viděla ještě před jeho úmrtím.

Poté, co lékaři Jiřímu Pavelkovi diagnostikovali nevyléčitelnou nemoc, začala rodina ještě intenzivněji bojovat za jakýkoliv kontakt s dětmi. „Norský Barnevern v Nedre Eiker je před několika lety rozdělil do dvou pěstounských rodin a od té doby zamezoval jakémukoliv jejich kontaktu s vlastní rodinou,“ tvrdí Petiční výbor, který rodině Michalákových v Česku pomáhá.

Video Vzpomínky plné slz: Michaláková vypráví o tom, jak silné pouto mají její synové - TV Barrandov

V posledních letech, když mi bylo ještě dobře, jsem za vámi chtěl přijet. Ale měli jste hodně práce a starostí ve škole. Chci, abyste věděli, že to chápu a rozumím tomu. Určitě jste moc šikovní a máte pořád co dělat,“ stojí v dopise pro Denise a Davida.

Dědeček chlapů Michalákových v sobotu zemřel.Dědeček chlapů Michalákových v sobotu zemřel. | Rodina Michalákových

Otec Evy Michalákové doufal v setkání s chlapci do poslední chvíle. „Cesta do Norska je daleká, a tak tetu Zuzku napadlo, že když jsou teď ty počítačové vymoženosti, že bychom si mohli zamávat přes Skype. Co byste tomu řekli? Mně to připadá jako bezva nápad, Tereza s Martinem (vnoučata od druhé dcery, pozn. red.) by byli také moc rádi,“ napsal děda chlapcům. Vidět už se ale nestihli.

Video Zeman k norské kauze - Blesk TV

„Jako dědeček jsem pyšný na to, když se mým vnukům dobře daří, a mám z vás radost,“ stojí na konci dopisu.

Evě Michalákové odebral Barnevern děti Denise a Davida před 6 lety kvůli podezření na zneužívání, zanedbávání a týrání. To se nepotvrdilo. Nakonec ale stejně Michaláková o rodičovská práva přišla.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

reypal ( 11. září 2017 09:04 )

Jak vše vzniklo je otázkou.Ale jak pomohl ten hradní blekota? Asi nijak,ten je všude jenom pro srandu.

krkoun ( 11. září 2017 09:01 )

U nás v baráku bydlí dva ožralové a popelnice neplatí a nic se neděje, navíc ani televizi.

jany ( 11. září 2017 08:32 )

jeho mi je lito. ta pani je podezrela a divna a ten pan ani nemluve, on asi primym vinikem neni - asi bylo smutne nevidet vnuky a muset si nalhavat, ze maji mic prace (takovi mrnousi).

Zobrazit celou diskusi
Další videa