Vraha Lenky (†36) vyšetří psychiatři. Egypťan ji ubodal ve jménu ISIS

Autor: ČTK, base - 
7. srpna 2017
19:01

Egypťan, který před třemi týdny v Hurgadě zavraždil tři turistky, včetně Češky, bude vyšetřen na psychiatrii. Příslušný převoz útočníka sympatizujícího s Islámským státem (IS) nařídil žalobce. S odvoláním na egyptskou agenturu MENA o tom dnes informovala agentura Reuters.

Abdar Rahmán Šaabán abú Kúra, jak útočníka identifikují egyptské bezpečnostní zdroje, má zůstat na lékařském pozorování 45 dní. Úřady neupřesnily, co by se stalo, kdyby byl shledán psychicky nemocným.

Muž 14. července zaútočil nožem v turistickém letovisku u Rudého moře. Podle egyptských bezpečnostních složek se chtěl připojit k teroristickému IS. Agentura AP uvedla, že IS Egypťana přímo pověřila tím, aby napadl cizince.

Muž podle úřadů v Hurgadě nejprve v jednom hotelu nožem zavraždil dvě německé turistky a dva další rekreanty pobodal. Poté přeplaval na sousední pláž, kde zranil nejméně další dva lidi. Mezi nimi byla i 36letá Češka, která později v káhirské nemocnici vážným zraněním podlehla.

Útočníka zadržel personál letoviska a předal ho policii. Vyšetřovatelé doporučili, aby byl obviněn z terorismu.

VŠE O ÚTOKU V HURGHADĚ ČTĚTE ZDE

Přílet rodiny Lenky zpět do Česka:

Video  Přílet letadla z Egypta  - Blesk TV

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

jirter ( 7. srpna 2017 23:41 )

 Totální šaškárna ! Zavraždí 3.lidi a za to bude 45.dnů pozorován ! Tak se získá čas, aby se vše zametlo a protáhlo do ztracena. ABY SE NEMOHLO ŘÍCI, ŽE SE V EGYPTĚ VRAŽDÍ VE JMéNU ALLÁHA . Ženským už život nikdo nevrátí a klukovi mámu také ne. Předivná, zkur-ve -ná doba a svět.....

agfor ( 7. srpna 2017 19:36 )

Na chvíli ho zavřou do cvokhausu a pak ho pustí (jako v Česku).

ov21 ( 7. srpna 2017 19:31 )

ano, nechat vyšetřit katem Mydlářem

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud