Pondělí 29. května 2023
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Polojasno 23°C

Čechy čekají levnější dovolené: Koruna je vůči euru nejsilnější od roku 2013

Autor: ČTK, pk - 
19. července 2017
14:35

Česká koruna se dnes odpoledne stala nejsilnější od listopadu 2013, kdy Česká národní banka (ČNB) zahájila kurzové intervence s cílem korunu oslabit. Kurz koruny k euru se dnes dostal pod hranici 26,03 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Za dnešním posílením české koruny nestojí podle hlavního ekonoma společnosti Cyrrus Lukáše Kovandy žádná konkrétní data z české ekonomiky, ale rostoucí počet globálních finančních institucí, které avizují, že ČNB zvýší své úrokové sazby už na svém zasedání 3. srpna.

„V tuto chvíli pravděpodobnost tohoto scénáře činí 60 procent,“ doplnil Kovanda. Korunu by podle něj nemělo oslabit ani plánované čtvrteční zveřejnění červnových údajů k cenám průmyslových výrobců.

K dolaru i euru koruna postupně posiluje od začátku letošního dubna, kdy ČNB ukončila režim devizových intervencí. S pomocí intervencí udržovala centrální banka od listopadu 2013 kurz koruny k euru na 27 Kč/EUR kvůli hrozící deflaci, tedy snížení cenové hladiny.

VIDEO: Zloděj přepadl směnárnu v Sapě

Video  Zloděj přepadl směnárnu v Sapě, pak odjel na kole.  - Policie ČR - Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy
Video se připravuje ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa