Zemřel člen Ztohoven, lidé vyvěsili trenky. Zůstala po něm těhotná přítelkyně

Autor: zzu - 
12. 6. 2017
12:40

V neděli zemřel jeden ze členů skupiny Ztohoven – umělec Filip Crhák (†42). Zanechal po sobě těhotnou přítelkyni. Facebook začaly zaplavovat na jeho počest rudé trenky s černou páskou. Právě za vyvěšení trenek na Hradě byl Crhák odsouzen. 

Minulý měsíc zdroj pro Blesk.cz uvedl, že člen skupiny měl těžkou nehodu na motorce. On ani nikdo další ale nechtěli upřesnit, o koho z hlavní trojice se jedná. Až v pondělí potvrdil pro Seznam.cz, že se jedná o Filipa Crháka, jeho přítel a kolega Roman Týc. „Motorka/strom/mnohočetná zranění/operace/měsíc bojoval/včera odpoledne zemřel,“ uvedl v SMS zprávě.

Facebook zaplavily rudé trenky a soustrastná slova.Facebook zaplavily rudé trenky a soustrastná slova. | 

Příznivci a kamarádi pomocí sociálních sítí vyjadřují Filipovi a jeho rodině soustrast. Třeba Mirka napsala: „R.I.P., Filipe. Budeš chybět moc lidem. Toho kluka sem milovala a zůstane v mém srdci napořád.“ Neštěstí komentoval také třeba Honza: „Odešel a už se nevrátí. Snad je nahoře jenom v podmínce.“

Vzpomínkové video na Filipa ze Ztohoven: Takhle si ho zapamatují přátelé

Video Vzpomínkové video na Filipa ze Ztohoven: Takhle si ho zapamatují přátelé. - www.phatbeatz.cz
720p 360p

Filip Crhák, Matěj Hájek a David Hons na Pražský hrad vnikli na podzim 2015, využili lešení a vyměnili tu prezidentskou standartu za červené trenýrky. Způsobili tak škodu v řádu desítek tisíc a vyvolali bouři mezi příznivci Miloše Zemana v čele s mluvčím Jiřím Ovčáčkem.

Soud řešil jejich skutek opakovaně, začátkem dubna rozhodl nepravomocně o půlročních trestech s ročním odkladem. Trojice měla zároveň zaplatit 63 544,60 Kč za poškození střechy a zcizení standarty. 

Ztohoven má na kontě i další „kousky“. V roce 2007 například skupina nabourala vysílání České televize. V ranním pořadu Panorama se tak objevil fiktivní atomový hřib s panoramatem Krkonoš na pozadí. Za to dostala skupina cenu Národní galerie NG 333.

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa