Agrofert chytil na pozemku lidoveckého exsenátora. Prý slídil pro Jurečkův úřad

Autor: ČTK, mah - 
9. června 2017
18:10

Bývalý senátor za KDU-ČSL Jiří Stodůlka měl ve středu nelegálně vniknout na pozemek Agrofertu. Ostraha ho našla ve firmě Výkrm Třebíč v Napajedlech na Zlínsku. Muže tam následně zadržela policie. Stodůlka připustil, že na místě byl, ale nechtěl říct, co přesně ho na pozemek přivedlo. Areál podle něj není uzavřený, nebo označený jako soukromý pozemek. V okolí prý řešil problém s ministerstvem zemědělství, vedeného Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).

Podle mluvčího Agrofertu Stodůlka při podání vysvětlení do policejního protokolu uvedl, že plnil úkol od prvního náměstka ministra zemědělství Jiřího Jirsy (KDU-ČSL).

Mluvčí ministerstva Markéta Ježková uvedla, že náměstek popírá, že by kohokoliv úkoloval k nelegálnímu jednání. Dodala, že náměstek v případě potřeby poskytne veškerou součinnost policii k vyšetření incidentu. „Pan náměstek Jirsa jednoznačně popírá, že by kohokoliv úkoloval či naváděl k jakémukoliv nelegálnímu jednání,“ dodala. Ministerstvo se nechce do skončení policejního vyjadřování k věci dál vyjadřovat.

„Kousek pravdy na tom je

„Kousek pravdy je na tom, že tady okolo té firmy nějaký problém řešíme, prostě. S ministerstvem zemědělství. A já jsem se tam byl podívat, jestli firma existuje a funguje. Mně se to jevilo napřed ze začátku, že to je nějaký sklad stavebnin, a ono to všechno bylo jinak,“ řekl Stodůlka.

„Domníváme se, že šlo o politicky motivované shromažďování materiálů, které měly naši firmu poškodit,“ uvedl mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka a dodal, že bývalý senátor areál bez povolení fotografoval mobilním telefonem.

Exsenátor tvrdí, že fotil jen zvenčí

„Pořídil jsem si snímek zvenku, jak ten barák vypadá. Jaképak fotografování,“ komentoval to Stodůlka. Nechtěl se vyjadřovat, proč areál fotil. Dodal, že vrátný poté přivolal policii. „Počkal jsem na ně, podal jsem nějaké vysvětlení a tím to skončilo,“ řekl Stodůlka a uvedl, že areál společnosti Výkrm Třebíč v Napajedlech není označený jako soukromý majetek a ani není uzavřený.

Právníci Agrofertu podle Hanzelky situaci analyzují. „Čekáme na závěry policie. Podle toho zvolíme další kroky. Využijeme pro řešení všechny právní prostředky,“ dodal mluvčí Agrofertu.

Skupina Agrofert je největší v českém zemědělství a potravinářství, dvojkou v chemickém průmyslu a významným subjektem i v lesnictví a médiích. Koncern vlastnil ještě letos na začátku roku tehdejší vicepremiér a ministr financí, předseda hnutí ANO Andrej Babiš. V únoru kvůli zákonu o střetu zájmů vložil své akcie do svěřenských fondů.

Na pozemcích Agrofertu na Čapím hnízdě probíhala i Babišova rozlučka s ministerskými úředníky:
Video Babiš svolal na Čapí hnízdo rozlučku pro ministerské úředníky - Alexandr Malachovský

1kena ( 10. června 2017 08:38 )

Omyl - neštěstí !!!

tomik007 ( 9. června 2017 20:28 )

Stesti ze mel Agrofert jenom slepy patrony

1kena ( 9. června 2017 18:59 )

. Třeba by tam chtěl postavit kostel..... Pobavilo by mne, kdyby tam Duka a tlupa farářů ve svých cirkusáckých hábitech pobíhali s lopatami a kolečky.. Myslím, že v tom případě by jim pan Babiš ten pozemek i daroval a já bych jim nosila ke svačině chleba s margarínem a osmičku pivo.....

moiaza ( 9. června 2017 18:49 )

Šašci!

lambrika ( 9. června 2017 18:22 )

Jistě se byl exsenátor podívat i do Jurečkové firmy. Co čekat od flanďáků ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud