Sobota 16. leden 2021
Svátek slaví Ctirad, zítra Drahoslav
Oblačno, sněžení -3°C

Aktivisté chtěli „upíchnout“ vlajku EU na Vítkov. Vítr jim to zhatil

Autor: ČTK - 
4. června 2017
15:26

Skupina aktivistů chtěla na střešní terase památníku na Vítkově vyvěsit v rámci akce evropského hnutí Pulse of Europe vlajku Evropské unie. Viset měla na průčelí památníku, avšak kvůli špatnému počasí a silnému protivětru se to nepodařilo. Účastníci ji tak nechali několik minut vlát nad střechou budovy. Cílem akce, která se koná v řadě evropských měst naráz, je zviditelnit evropskou myšlenku. Hnutí se zrodilo v roce 2016.

Akce začala na Vítkově před 13:00. Na střechu památníku se vydala čtveřice aktivistů, dalších několik účastníků zůstalo na ploše pod jezdeckou sochou Jana Žižky. „Je to celoevropská akce, které se účastní asi padesátka evropských měst. Populární je zejména v Německu,“ řekl organizátor Tomasz Peszynski.

Úřednice o zákulisí práce v EU: Přímá pomoc uprchlíkům i smrt kolegy při odstřelování

Video Úřednice o zákulisí práce v EU: Přímá pomoc uprchlíkům i smrt kolegy při odstřelování - Tomáš Polák

Na střechu se účastníci vydali s vlajkou o rozměrech devět krát šest metrů. Kvůli silnému větru od centra Prahy se jim ji ale nepodařilo na budovu vyvěsit. Myšlenku vyvěšení vlajky na část památníku, která byla po větru, nakonec zamítli, vlajka by totiž nebyla z centra vidět.

zkratik ( 4. června 2017 20:36 )

hoši,zatím to byl jen vítr,ale boží mlejny...... http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/468364/po-vazne-nehode-je-clen-skupiny-ztohoven-v-kom atu-ma-tehotnou-pritelkyni.html

yarda ( 4. června 2017 20:10 )

Blahoslavení chudí duchem neboť jejich jest království nebeské.

gabreta ( 4. června 2017 19:22 )

"Pošahaní aktivisti chtěli na střešní terase památníku na Vítkově vyvěsit v rámci akce evropského hnutí Pulse of Europe vlajku Evropské unie". Správné místo pro aktivisty a vlajku EU, když si člověk uvědomí, že zde bylo mausoleum Klementa Gottwalda. Prostě své k svému!!

balika ( 4. června 2017 18:21 )

Toho Pičínského měl kopnout Žižkův kůň, až by se zabil v kotrmelcích.

agfor ( 4. června 2017 18:12 )

Příroda měla víc rozumu, než přiblblí eurohujeři.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud