Češi chodí „na Kajínka“: Zelená tílka mizí z obchodů, Adidas dává ruce pryč

Autor: bud - 
25. 5. 2017
12:33

Češi jsou uneseni ze zeleného sportovního tílka, které měl na sobě Jiří Kajínek (56), když v úterý opustil areál rýnovické věznice. Obchody i vyhledávače zboží hlásí, že zájem o jeho koupi raketově roste. Radost ze spojení své značky s odsouzeným vrahem ale zřejmě nemá německý Adidas, který nečekanou „reklamní“ akci nechtěl komentovat.

Desítky kamer a fotoaparátů přinášely během úterního odpoledně záběry Jiřího Kajínka ve výrazném zeleném sportovním tílku značky Adidas. Podle svých slov o tom, co bude mít při opuštění věznice na sobě, vůbec nepřemýšlel. „Měl jsem připraveno, že z té věznice půjdu pomalu nahý, ale nakonec jsem si vzal na sebe alespoň tílko. Zrovna mi ale nedošlo, že bude tak zářivé,“ uvedl pro Novinky.cz Kajínek, který nakonec v tílku chodil po Praze celý den.

Fotogalerie Kajínek si užívá svobodu s půvabnou blondýnkou 81 fotografií

Nečekaný obchodní trhák

V Česku každopádně způsobil menší pozdvižení a lidé se okamžitě začali zajímat, kde by si stejné tričko mohli pořídit. „Spojení „adidas kajínek“ se objevilo mezi nejvyhledávanějšími výrazy,“ uvedla Adéla Berková ze srovnávače zboží Heureka.cz. Srovnávač sám na sociální síti lákal zákazníky ke koupi zeleného trička, podle Berkové ale šlo spíše o recesi.

Zelené tílko, které měl Jiří Kajínek při propuštění z vězení, je prodejním hitem.Zelené tílko, které měl Jiří Kajínek při propuštění z vězení, je prodejním hitem. | Archiv CNC

Obchody, které měly nátělník v nabídce, zaznamenaly okamžitý nárůst prodejů. „Během dnešního dne jsme zaznamenali vyšší zájem o toto běžecké tílko,“ řekl Blesk.cz den po Kajínkově propuštění David Blabol ze sportovního řetězce A3 SPORT, který značku prodává. Firma dokonce tílko nabízela se slevou, prý šlo ale o doprodejovou akci loňského modelu.

První minuty na svobodě:

Video Kajínek vyšel ven jen v tílku: Věci jsem rozdal vězňům, koupím si mobil. - Petr Soukup, David Vaníček, Tomáš Koníček

Se slevou 33 % nabízí tričko také řetězec Sportisimo. Ředitelka nákupů Martina Kudláčková ale kvůli pobytu v zahraničí nechtěla situaci komentovat. Některé obchody už dokonce hlásí, že je vyprodáno.

„S Kajínkem nespolupracujeme“

Nečekané propagace vlastní značky se možná zalekl samotný Adidas. Přestože logo viděly miliony lidí, s odsouzeným dvojnásobným vrahem nechce být firma spojována. „Žádnou spolupráci s panem Kajínkem nemáme a nebudeme komentovat dění kolem osob nebo situací, pokud s nimi nemáme uzavřenou smlouvu,“ řekl Karel Ledvinka z českého zastoupení Adidas. K dotazu, jestli plánují Kajínkovi nabídnout spolupráci, se nevyjádřil.

Podle expertů nemusí být spojování firemní značky s Jiřím Kajínkem zrovna ideální. „Vzhledem k jeho minulosti bych byl opatrný stavět na něm značku. Myslím, že teď je kolem Kajínka rušno, ale to za chvíli opadne,“ řekl pro Info.cz marketingový expert Jakub Horák.

Lidé hledají knihu i přítelkyni

Zájem o Kajínka roste také na internetu. Společnosti Seznam zaznamenala v souvislosti s milostí až desetinásobný nárůst vyhledání. „Zpočátku, při vyhlášení úmyslu prezidenta udělit milost, lidé hledali faktické informace a životopis. V průběhu května se do popředí dostalo samotní udělení milosti, kniha či film a také informace o přítelkyni Jiřího Kajínka,“ uvedla Táňa Lálová ze Seznamu. Podle ní stovky lidí hledaly také zelené tílko.

Na Facebooku Blesk.cz můžete až do zítřejšího dne o Kajínkův zelený nátělník soutěžit. Stačí se řídit pokyny v tomto příspěvku:

Jiří Kajínek a jeho zelené tílko, které vzbudilo pozdvižení:

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

hejpockej ( 30. května 2017 06:18 )

co ma na sobe je jeho vec, jako svobodny clovek si muze obliknout co chce. Jinak ja mu verim. Chtel bych se s nim setkat, podat si s nim ruku, ale nevim jak to zaridit.

pomooc-hori ( 26. května 2017 06:52 )

vsadím se, že s tím začali jelita z Prahy

Limone ( 26. května 2017 01:18 )

Hoši nezoufejte, protože díky mě, se i Vy můžete stát celebritou !!! Mám totiž známého šéfredaktora časopisu "Trnky brnky", který Vám v podobě oslíka, zajistí Vaše foto na titulní straně !

junkiexl ( 25. května 2017 21:16 )

Co vam, mili ctenari, nasi investigativni novinari zapomneli rict, ze Evropsky soudni Dvur ve Strasburgu ve vice rozsudcich rozhodl, ze trest dozivotniho vezeni je v rozporu s clankem 3 Evropske umluvy o lidskych pravech a zakladnich svobodach, a je tedy nehumanni. Takze Cesko je vlastne jedna z nejprogresivnejsich zemi Evropy, ba cele zemekoule, na kterou muzete byt pysni. Vsadim se, ze Kajinek uz ma nejakeho manazera ( Zapletal?) a za kazdy rozhovor dostava zaplaceno. Jen by bylo zajimave vedet, co na to bernak a socialka.

kafickomlicko ( 25. května 2017 20:09 )

Klídek at ti nepraskne cévka. Vzal si tričko, který si myslel je nejhezčí to co měl, ostatní nechal věznum. Aže chodil celej den v jednom, kde asi se měl převlíkat, tvl. 1.den po 24 letech na svobodě a pudeš si kupovat a vymněnovat hadry ne, já nevim, některý lidi jsou padlý na hlavu. Vzal si prostě to, co nosil asi ve veznici nejčasteji a v čem se cítil dobře. Stejně má na sobě úplně jiný triko než je na obrázku

Zobrazit celou diskusi
Další videa