Stop státní buzeraci, hlásá Dlouhý. Bude dál šéfem Hospodářské komory

Autor: ČTK, bk - 
16. května 2017
15:50

Delegáti Hospodářské komory zvolili v úterý za svého prezidenta na další tříleté období Vladimíra Dlouhého (63). V čele komory stojí už tři roky. Ve volbě byl jediným kandidátem. Volba byla jednoznačná, Dlouhého podpořilo 220 z 246 hlasujících.

Dlouhý před sněmem řekl, že byl před třemi lety zvolen, aby pomohl podnikatelům v boji s nekalou konkurencí či „buzerací státními úředníky“. Ačkoli Hospodářská komora pod jeho vedením posílila svůj vliv a zlepšila služby, stále není spokojena s podmínkami pro podnikání v Česku, které tak zůstanou prioritou i v dalším tříletém prezidentském období, uvedl.

Dlouhý zastával od roku 1990 do roku 1992 funkci ministra hospodářství a poté ministra průmyslu a obchodu až do roku 1997, kdy se při vládní krizi z politiky stáhl. Pak pracoval jako poradce společnosti ABB a banky Goldman Sachs a také vyučoval ekonomii na vysokých školách. V roce 2013 se chtěl v přímé prezidentské volbě ucházet o post hlavy státu, ale ministerstvo vnitra jeho kandidaturu odmítlo zaregistrovat kvůli nedostatečnému počtu podpisů na petičních arších.

Dlouhý se na sněmu vyjádřil k nahrávkám Andreje Babiše (ANO). Od vicepremiéra prý stále nedostal omluvu za vulgarity.

Video  Vladimír Dlouhý nedostal od Andreje Babiše za vulgarity z nahrávek zatím omluvu.  - Zuzana Štíchová, Petr Soukup

Dlouhý byl nominován zástupci okresních komor a společenstev. Delegáti dnes vyberou také další členy představenstva a dozorčí rady. Hospodářská komora ČR je největším zástupcem podnikatelů v Česku, sdružuje 15 000 členů.

Premiér Sobotka: Česko musí říct, kdy přijme euro. 

Video  Premiér Sobotka (ČSSD): Česko musí říct, kdy přijme euro. Prezident Hospodářské komory Dlouhý: Není to jen o výměně peněz na dovolenou.  - Zuzana Štíchová, Petr Soukup

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

1kago1 ( 16. května 2017 19:46 )

Komousi vstavaji z hrobu. Pane Dlouhy, zda se ve svem projevu zminil svou bohatou predlistapovou minulost? A to Sobotka ani nebouril? Vystudoval jste ekonomii na VSE v Praze,promoval v roce 1977. V letech 1977–1978 studoval MBA na Katolické univerzitě v Lovani v Belgii, dvouleté studium MBA nedokončil. V letech 1980 až 1982 vystudoval na KU postgraduálně. Současně v roce 1980 zahájil aspirantské studium na VSE v Praze a v roce 1983 získal titul kandidáta věd. O rok později vyšla práce knižně, při spoluautorství Karla Dyby. Pedagogická činnost- V letech 1977 až 1983 přednášel na VŠE. V roce 1984 byl zakládajícím členem Kabinetu prognóz ČSAV, který se přeměnil na Prognostický ústav, kde působil jako výzkumný pracovník, později vedoucí odboru a nakonec jako náměstek ředitele. Clenstvi v KSC + svazky Stb (blokovana osoba) zavedena v roce 1981. http://www.svazky.cz/test/svazkyMT.php?jmeno=vladim%C3%ADr&prijm=dlouh%C3%BD&dnar=31. 7.1953&mnar=&archivsvazek=&hledej=Hledat A jak se Dlouhy podilel na privatizaci Ceskoslovenska i se svym konzultatnem z VSE Dybou + Havloidy + KSC + dalsimi parazity nalezlymi do tradicnich politickych stran nam prozradil Ringo Cech: https://www.youtube.com/watch?v=XVxChom52Sc A nyni karierista sedi na dalsi zidli a bude rozdavat moudra, kritizovat a do ust si brat podnikatele? Ze jste na ne nemyslel, pri prodeji a vytunelovani republiky!!! Havel a Klaus vydali amnestie a tak jste cisty jak lilie. ODA se opet hlasi k volbam a Dlouhy si zakarieruje. Ze se tento povl nestydi vylezat na verejnost, kolik lidi ma svedomí, od kocarku az za hrob.

al.bunda ( 16. května 2017 19:17 )

Internet má dlouhou paměť pane Dlouhý: http://zpravy.idnes.cz/kauza-breda-zrejme-definitivne-skoncila-f0s-/domaci.aspx?c=A020425_ 113800_domaci_boh

al.bunda ( 16. května 2017 19:12 )

To je ten zloděj co jinému zloději,velkopodnikateli z Opavy podvodem prodal OD BREDA za zlodějskou cenu za bohatý sponzorský dar pro zlodějovu stranu ODA?V jakém stavu se dnes OD BREDA nachází asi většina lidí ví.Inu těžko přetěžko takovou zažranou špínu odstranit.Sobotka a Kalousek patří k němu

panda82 ( 16. května 2017 17:09 )

Bacha ať vás taky nebude vyslýchat ODS, tu buzeraci schválili poslanci a posvětil Sobotka , a budou ve sněmovně lynčovat Babiše,pletou si funkce, měli by vrátit platy poslanců,když si hrají na soudce, tam už mají všichni zatemnění mozku, jak si dovolí takhle konat za voliče,no a když už o Sobotkovi tak ten se nemůže ani postavit tam, kde se p. Schillerová vys**, proto z ní mají ten strach, ne že má KAZ Chovanče, zašli jste daleko,

agfor ( 16. května 2017 17:05 )

Teď vykřikuje o státní buzeraci, přitom za jeho ministrování se s ní začalo.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud