Co vám teče z kohoutku? Inspekce na vesnicích našla nekvalitní vodu

Autor: ČTK, Mii - 
4. 5. 2017
13:31

Středočeští hygienici loni provedli 674 kontrol pitné vody, nevyhovující kvalitu zjistili v 11 procentech případů. Uložili kvůli tomu sankce za 165 000 korun. Problémy bývají hlavně u menších vodovodů – tedy na vesnicích, řekla ve čtvrtek novinářům ředitelka krajské hygienické stanice Jarmila Rážová. Předloni zjistili nedostatky ve 13 procentech případů a o rok dříve ve 12 procentech.

Poukázala na to, že zejména severní část regionu je napojena na velké vodovody zásobující velký počet obyvatel, které provozují profesionální firmy s dobrým zázemím a zkušenostmi. „Tudíž jsou z hlediska závad méně rizikové než menší vodovody do 5 000 obyvatel, které vesměs provozují obce. Tam se těch závad nachází více,“ uvedla.

Ve středních Čechách podle ní v posledních letech nebyla zaznamenána žádná epidemie z vody. Problémy s kvalitou nicméně přetrvávají například v Trnové u Prahy, kde hygienici v minulosti kvůli zvýšenému množství bakterií zakazovali vodu používat.

Nedávno se také objevily problémy s vodou ve Voticích na Benešovsku. Rozbory v ní odhalily koliformní bakterie, po městě byly dočasně rozmístěny cisterny. Zhoršení vody podle obce souviselo zřejmě s počasím, deště mohly do vodních zdrojů spláchnout nečistoty.

Podobných případů může být podle hygieniků více. Provozovatel má povinnost chránit i okolí zdroje vody, je tam ochranné pásmo, měl by tam sekat trávu a pravidelně kontrolovat, jak to tam vypadá,upozornila Rážová.

Takhle to vypadá, když vodovod praskne:
Video V Legerově ulici prasklo vodovodní potrubí. - Aktu.cz

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

starypes ( 4. května 2017 18:13 )

Jo, jo, poměry se rozhodně zlepšily. Dříve jsme pili českou vodu, ale teď pijete vy šmejdi Francouzskou. Tak plaťte!. Kdybyste místo zvonění klíčky ta hovada která způsobila tento bordel přetáhli Francouzskými klíči, tak jste dnes pili levnou českou vodu.

nastvanej ( 4. května 2017 15:58 )

Můžete mi někdo napsat komu je účtována pitná voda tady u nás v Táboře je účtována vždy jen užitková voda a za tu nej. cenu v ČR 104,-Kč za kubík a ani nikde v okolí není účtována pitná voda

agfor ( 4. května 2017 15:54 )

Nevím jak komu, ale nám teče voda 94 Kč za kubík.

Samsarra2017 ( 4. května 2017 15:38 )

Ubohost a žumpa nejen politiky ale ubohost většiny radoby politiku,ve skutečnosti debilu,netahlů a zloděju a samolibejch kretenů ,sebestřednych prasat,primitivů,je v ČR požehnaně a nejen v ČR vidět denně .Bohužel normalni občan neudela nic ani u voleb a tak se tam všichni třeba sežerte!!!Už aby byla válka lidsky odpade NENAŽRANY!!! Parta arogantnich debilu,naprosto nepotřebnych,parazitujicich na lidske duvěře a blbosti!!!

starypes ( 4. května 2017 15:07 )

A co byste chtěli ? Aby vám za ty prachy teklo z kouhoutků šampaňské ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa