Stovky lidí čekají na kotlíkovou dotaci: Před úřadem „táboří“ už od úterka

Autor: ČTK, deb - 
20. dubna 2017
10:23

U Středočeského hejtmanství v pražské Zborovské ulici čekalo ve čtvrtek ráno kolem 400 lidí kvůli dotacím na nové kotle, někteří už od úterý. Příjem žádostí začal ve čtvrtek v 8:00, kraj rozdělí 51 milionů korun od ministerstva životního prostředí. 

Pro přebírání dokumentů kraj vyčlenil čtyři úředníky, hejtmanství má posílenou ostrahu budovy, dovnitř jsou žadatelé pouštěni po skupinkách pěti až deseti lidí, řekl ve čtvrtek mluvčí krajského úřadu Pavel Lochař.

Středočeši měli velký zájem i v předchozích kolech rozdělování dotací, region patří k těm, které mají nejvíce znečištěné ovzduší v ČR.

Video  Noční fronta na dotace: Středočeši kempovali před úřadem hejtmanky  - Karel Kopáč, dv
 

Žádné konflikty podle mluvčího nevznikly, na bezpečnost dohlíží městská policie, v noci kolem krajského úřadu procházely tříčlenné hlídky strážníků. Hejtmanství se lidem snažilo čekání ve frontě zpříjemnit, k dispozici byl horký čaj, káva, stan a chemické toalety. „Vycházeli jsme žadatelům maximálně vstříc,“ uvedl mluvčí.

V prvním kole dotací na nové kotle hejtmanství rozdělovalo zhruba půl miliardy korun mezi více než 4000 žadatelů. Podle pevně stanovených pravidel dotační výzvy musí Středočeský kraj do roku 2018 vyměnit 3460 kotlů.

VIDEO: Podívejte se na rozhovor s ministrem Richardem Brabcem o kontrolách kotlů

Video  Ministr Brabec o kontrolách kotlů  - Marcel Mihálik, Jan Jedlička

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

ccir ( 21. dubna 2017 00:13 )

Ale v iných krajinách EÚ takéto momenty neboli nikdy zaznamenané. To je iba v Česku!!! Kto vie prečo a čím to je že sa takéto veci dejú iba v Česku ...

Profesor ( 20. dubna 2017 16:11 )

Za bolševika se stály fronty na žigulíky nebo barevné TV, dnes na dotace, že se dotačníci a dotovaní nestydíte. Dotace jsou největší svinstvo ekonomiky. Na "kotlíky" těmto parazitům přispíváme my všichni, tj. ti, co si na kotlík vydělali, ti co ho nepotřebují, ale i důchodci, co nemaj ani na nájem a kotel taky potřebují. A tak pár vyvolených parazitů tu dotaci dostane, pár jich utře hubu a daňový poplatník tuto populistickou a křiváckou akci platí. Dotace bychom měli buďto dostat všichni (komunisticko-socialistický model) anebo nikdo (racionálně ekonomický model)

sores ( 20. dubna 2017 11:21 )

V každé době a změně se o něco žebrá a stojí velké fronty. V kapitalismu se zase u nás se žebrá na ulici pro nemocné české děti a fronty na dotace a slevy v žrádle. Jen když se kritizují komunisté.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud