Maminky nadávají na nové Pampers. Díky Blesk.cz je prověří resort zdravotnictví

Autor: pet, vei - 
6. dubna 2017
21:20

V poslední době kolují sociálními sítěmi naštvané komentáře maminek, které nejsou spokojené s inovovanými plenkami společnosti Pampers. Podle nich protékají, lepí se na pokožku a nepříjemně zapáchají. O tomto problému informoval Blesk.cz již několikrát. Nyní se situací začalo zabývat i ministerstvo zdravotnictví, které má v plánu provést laboratorní testy. Sám výrobce upozorňuje, že produkty i materiály prochází kontrolou bezpečnosti a stížnosti dosahují vzhledem k počtům prodaných balení jen 0,03 procenta.

Ministerstvo zdravotnictví se rozhodlo otestovat inovované plenky Pampers. Odebralo vzorky, které má v plánu podrobněji zkoumat.

Je to v reakci na hromadící se negativní ohlasy nespokojených maminek, které v poslední době zaplavily sociální sítě. Jednou z takových zákaznic byla také známá zpěvačka Monika Absolonová. Ta se na svém Facebooku vyjádřila slovy: „Nejsem jediná, komu inovace nevyhovuje. Inovované Premium Care už nikdy“. Blesk.cz přinesl i příběh paní Kristýny.

Orgány ochrany veřejného zdraví se průběžně věnují výrobkům určeným pro děti do tří let, a to s důrazem právě na dětské plenky. Problematice, kterou popisují odkazované články, se v současné době intenzivně věnujeme. Byly odebrány vzorky pro laboratorní testy. O výsledcích testů budeme veřejnost a média informovat,“ řekla Blesk.cz mluvčí ministerstva Štěpánka Čechová. 

VIDEO: Podrobili jsme plenky Pampers menšímu testu, podívejte se.

Video Vzpoura rodičů proti Pampers Premium s přidanou síťkou. Děti mají opruzeniny. - Jan Kálal, Blesk Zprávy

Podle firmy jde o vylepšení

Podle reakcí rodiček nové pleny špatně sají, lepí se na pokožku, drolí se a zapáchají.

Procter & Gamble (P&G), který firmu Pampers zastupuje, však kritice oponuje. Podle něj se jedná u plen Premium Care o vylepšení. „Nově jsme zdokonalili naše plenky Premium Care, jejichž svrchní vrstva ve struktuře medové plástve rychle odvádí tekutinu z povrchu plenky, kde by mohla být v kontaktu s citlivou dětskou pokožkou,“ řekla zástupkyně značky Mariola Mirek.

Některé matky si stěžovaly také na vyrážku u dětí, přímou souvislost s materiálem ale výrobce zpochybňuje. „Nemáme žádný důvod věřit, že by materiály, které při výrobě plenek používáme, způsobovaly vyrážku nebo jiné podráždění pokožky. Při vývoji našich produktů spolupracujeme se zdravotnickými odborníky a s tisícovkou rodičů, abychom zajistili, že tyto produkty budou bezpečné a budou dětem a jejich rodičům poskytovat všechny benefity a potřebnou kvalitu,“ uvedla Mirek.

Nová technologie plenek PampersNová technologie plenek Pampers | Facebook Pampers

Firma se zároveň snaží rodičům, kteří jí posílají rozzlobené příspěvky na facebookový profil, vyjít vstříc a vrátit jim část peněz.

Pro tuto kompenzaci však musí matky předložit pádné důkazy a poskytnout maximum informací o vzniklých problémech. „Pokud žádost shledáme jako oprávněnou, poskytneme zákazníkovi kompenzaci. S ohledem na množství záznamů z poslední doby ale mohlo vzniknout jisté zpoždění,“ dodala společnost.

Podle ní není nic neobvyklého, že někteří zákazníci po inovování produktu volají po „staré kvalitě“. Firma nicméně uznává, že v prvním čtvrtletí roku 2017 zaznamenala zvýšenou míru stížností. Ty prý s ohledem na množství prodaných balení dosahovaly jen míry 0,03 %. 

 

 

 

 

Další videa
Články odjinud