Poslední šance: Na odevzdání daňového přiznání zbývají poslední hodiny

Autor: ČTK, vei - 
3. 4. 2017
08:20

V pondělí je poslední den pro odevzdání daňového přiznání k dani z příjmu fyzických osob za rok 2016, pokud poplatník nevyužívá služeb daňového poradce. Stejně jako každý rok Finanční správa rozšířila v souvislosti s daňovými přiznáními úřední hodiny na finančních úřadech. Dnes budou otevřeny od 8:00 do 18:00 hodin.

V případě, že se podání daňového přiznání opozdí do pěti pracovních dnů, nehrozí poplatníkovi žádná sankce. Následné penále za každý den prodlení už ale činí 0,05 procenta ze zaplacené daně. Maximální postih je pět procent z daně nebo 300 000 korun. Pokud daňové přiznání není odevzdáno vůbec, a to ani po výzvě úřadu, pokuta je minimálně 500 korun. Pokuty pod 200 Kč finanční úřad nevyměřuje.

V případě využití služeb daňového poradce je lhůta pro podání daňového přiznání do 3. července. Finanční správa očekává, že celkově lidé odevzdají letos zhruba stejně daňových přiznání jako loni, tedy přibližně 1,9 milionu. Do čtvrtka, tedy 30. března, lidé odevzdali 1,35 milionu daňových přiznání.

VIDEO: Daňové přiznání v minulosti „nesedělo“ podle novinářů ani ministrovi financí Andreji Babišovi. Podívejte se jak pro Blesk.cz vysvětloval nákup korunových dluhopisů:

Video Babiš o korunových dluhopisech: Kalousek lže a dělá beranidlo, Sobotkovi napíšu dopis. - Blesk - Jaroslav Šimáček, Martin Sekanina

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

mart33 ( 3. dubna 2017 08:43 )

Nadnárodní firmy jako je Hypernova , kaufland a Lidl sídlí v daňových rájích s 0% saznou daně. Špidla ovšem kalí vodu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa