S kardinálem Vlkem (†84) jsme si byli hodně blízcí, vzpomíná biskup z Brna

Autor: Hynek Zdeněk - 
20. 3. 2017
05:31

Téměř jako svého bratra vnímal kardinála Miloslava Vlka (†84) brněnský biskup Vojtěch Cikrle (70). Zpráva o jeho sobotním úmrtí ho proto těžce ranila. Nyní se bude společně s brněnskými věřícími modlit za jeho spásu. Lidé se budou moci s kardinálem Vlkem rozloučit ve čtvrtek a v pátek, pohřeb ho čeká v sobotu ve svatovítské katedrále v Praze.

„S kardinálem Miloslavem Vlkem jsem se znal již od mládí, na bohosloveckých studiích byl totiž spolužákem mého bratra,“ zavzpomínal na první domácí zmínku jména Miloslav Vlk brněnský biskup.

Osobně se s ním setkal o několik let později. „Byl jsem na vojně a on dělal v Českých Budějovicích sekretáře tehdejšího českobudějovického biskupa Mons. Josefa Hloucha. Hned jsme si začali rozumět,“ dodal Cikrle.

„Byli jsme spojeni i specifickým poutem. Ve stejný den,  31. března 1990, jsme přijali biskupské svěcení, i když každý na jiném místě. Celých téměř třicet let biskupské služby jsme pak měli k sobě velmi blízko,“ přiznal brněnský biskup.

V Brně si věřící připomenou kardinála Vlka zádušní mší. „Bude se konat v úterý 21. března 2017 v 19 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla,“ upřesnila místo a čas mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová.

Krátce před smrtí volal kardinálu Vlkovi papež František. Poslechněte si, co řekl:

Video Zemřel kardinál Vlk (+84): Poslední telefonát od papeže! - redakce Blesk
1080p 720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
moiaza ( 20. března 2017 10:32 )

Vincenzo, nepleť zde dokola pražštinu s ostravštinou. Děláš akorát ze sebe hňupa. Chceš napodobovat dalšího hňupa Rudu, ale jste na tom oba stejně. Neovládate jedno ani druhé.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa