Pátek 1. března 2024
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Oblačno 11°C

Falešná Májka: Celníci zadrželi 74 tisíc padělaných paštik

Autor: ČTK - 
10. března 2017
14:55

Celníci začátkem března zadrželi 73 767 padělaných paštik a masných výrobků značek Májka, Morca Della a Pali, jejichž originály vyrábí společnost Hamé. Pokud by bylo zboží uvedeno na trh, vznikla by majiteli ochranných známek škoda téměř 1,36 milionu korun. O kontrolní akci v Olomouckém a Libereckém kraji v pátek informovala Hana Prudičová z Generálního ředitelství cel.

Paštiky, omáčky na špagety a pomazánky s falešnými značkami byly uloženy ve skladu na 23 paletách původem z Evropské unie. „Zničení zboží nebo další postup se budou odvíjet od výsledku jednání vlastníka duševních práv nebo z rozhodnutí soudu o porušení práva duševního vlastnictví,“ dodala Prudičová.

Celníci spolupracují s vlastníky ochranných známek a uvedená kontrolní akce se konala na základě podnětu jednoho z nich, doplnila mluvčí.

Nedávno celníci udělali razii na pražskou tržnici Sapa.

Video  Celníci zabavili při velké razii v pražské Sapě padělky zboží za miliony korun.  - aktu.cz
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

ivuska1 ( 10. března 2017 19:48 )

Komu bylo toto zbozi privezeno. Kdo si udelal objednavku na toto zbozi ? Tam by jste meli zacit a ne se tady chlubit , ze jste zadrzeli 74 tisic pastik. Neobjevit takove mnozstvi by musel akorat slepy.

buban ( 10. března 2017 19:03 )

Klídek, do této problematiky se opřel Bohuš - ten to jistojistě vyřeší.

buban ( 10. března 2017 18:31 )

Tož paštiku-játrovku-si vyrábím sama doma z masa a jater od soukromníka.Jinak,vzhledem k tomu,že bydlím 2 km od hranic s Rakouskem,jezdím nakupovat tam.V LIDLu u nás jsem v kartonu s kysaným zelím našla ceduli:"Nur Für ost-Block".

vosavopruz ( 10. března 2017 17:46 )

Váhala neznám,já paštiky moc nejím,občas tu telecí z Globusu nebo z Německa. Já mám radši méckej,kupuju výbornej za 5 euro,k tomu vesnickej chléb,ńamka.

naidka ( 10. března 2017 17:32 )

Taky mě to napadlo, jak to padělané oblečení radši rozšrotovali.

Zobrazit celou diskusi