IKEA prodala nákupní parky za 24 miliard. I v Praze na Zličíně

9. 3. 2017
13:09

Nábytkářská společnost IKEA prodala 25 nákupních parků v osmi evropských zemích realitnímu fondu Pradera. Transakce v hodnotě 900 milionů eur (24,3 mld. Kč) se týká i Avion Shopping Parku na pražském Zličíně. S informací přišel jako první web E15.cz.

Obchod zahrnuje nákupní parky vedle obchodních domů IKEA o celkové ploše 538 000 metrů čtverečních. V Česku má podle E15 IKEA obchodní areály nazvané Avion Shopping Park v Praze na Zličíně, v Brně a Ostravě.

„Transakce proběhne ve dvou fázích. První se bude týkat 17 aktiv v Polsku, Německu a Francii. Oficiální předání nákupních parků v této první fázi je naplánováno na 4. dubna 2017,“ uvedla mluvčí IKEA Centres Jessica Svensson. Druhá etapa zahrnuje dalších osm nákupních center v ČR, Dánsku, Finsku, Švédsku a Švýcarsku. Předání je plánováno na srpen.

Jak dlouho se IKEA na prodej připravovala? Dočtete se ZDE

„Tato transakce se netýká obchodních domů IKEA v ČR a nemá dopad na jejich každodenní provoz v České republice,“ dodal mluvčí českých prodejen řetězce Tomáš Kubík.

Nábytkářské společnosti IKEA v Česku vzrostl ve finančním roce končícím letošním srpnem zisk po zdanění o 12,7 procenta na 675 milionů korun. Tržby stouply o devět procent na 9,3 miliardy korun. IKEA v Česku provozuje čtyři obchodní domy. IKEA Group v uplynulém finančním roce zvýšila tržby o sedm procent na rekordních 34,2 miliardy eur (924 miliard Kč). Firma je největším maloobchodním prodejcem nábytku na světě.

O IKEA se mluvilo i v souvislosti s kauzou nebezpečných komod. Podívejte se jak dvouleté dítě zachránilo svého brášku zpod spadlé skříně:

Video Dvouletý klučina zachránil svého brášku zpod spadlé skříně. - YouTube
360p 240p

joudajoudovy ( 10. března 2017 09:54 )

a co z toho plyne? ze ikea jde do kopru. jiz roky snizujici se kvalita s narustem cen i pruseroveho zbozi, ale i odlivem zakazniku. zakaznici na zapade davno chteji kvalitu a zvyseny narust zakazniku z multi-kulti je jakousi hrozbou a proto zde omezuji nakupy i mistni socky pro ktere je sortiment urcen. a byvaly vychodni sektor? pouze prizemni a snobisticky slovan se rad svym sousedum pochlubi preklizko-lepidlovo-papirovou imitaci neceho, co prizabije jeho dite a jehoz design byl prevazne vykraden od danu, aby vyrobce svetu prezentoval skandinavske bydleni s mottem: nas showroom do kazdeho bytu.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa