Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

V Dačicích šel rozum stranou? Asfaltovou silnici záplatovali zámkovou dlažbou

Autor: bk, deb - 
2. března 2017
15:00

O jihočeských Dačicích je první písemná zmínka už v kronice z roku 1183. Sedmitisícové město umí ale zaujmout i letos. Novodobé kronikáře přitáhne kuriózní oprava silnice v obci, kde se na vyasfaltované cestě objevila záplata ze zámkové dlažby. Fotografii kritického místa zveřejnila na Twitteru reportérka Českého rozhlasu Tereza Kadrnožková.

Kuriozitu zájemci najdou v Tyršově ulici. „Opravovalo se to celý minulý rok. Je to komplet vyasfaltované. Vůbec netuším, proč je tam tahle záplata,“ uvedla pro Blesk.cz Kadrnožková.

Městský úřad v Dačicích dává od kostek na silnici ruce pryč. Tamní úředník jen vzkázal, že opravu měla na starosti krajská správa a údržba silnic. Na dotazy Blesk.cz firma ale zatím nereagovala.

Proč je záplata na asfaltu z dlažebních kostek? A bude tam natrvalo? I na tyto otázky najdete odpovědi v pokračování článku:

Česko je na dopravní kuriozity pestré. Ať už jde o nedokončený přechod nebo modré zóny v hlíně. Podívejte se:

1912 ( 3. března 2017 06:31 )

To by jste měli vidět zde v Ústí N.L jak se opravovala silnice u zastávek městských autobusů !Co to již milionů stálo !!a hlavně jak zde zadělávají díry na silnicích co můžete za pár měsíců znovu nebo opraví jen sem tam a zbytek nechavají děravé !!!!

bizon_pepa ( 2. března 2017 17:06 )

TVL, to může být šok je pro Terezu Kadrnožkovou a blesk. Podobné opravy vidím na silnicích už několik let.

asijo ( 2. března 2017 16:47 )

Třeba ten asfalt postupně touto kostkou nahradí.

mrkevmrkev ( 2. března 2017 16:43 )

A proč by ne? Když byly na silnici žulové kostky, tak se dříve zcela běžně pruh po vykopání kanalizace zalepila asfaltem. Tak teď to udělali obráceně.

naidka ( 2. března 2017 16:35 )

Pardon - zámkovou dlažbou.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud