Stávka řidičů ochromí sever: Autobusem se nikam nedostanete

Autor: jer - 
1. 3. 2017
18:38

Komunikace mezi krajem, autobusovými dopravci a odbory vázne. Autobusákům se sice plat měl zvýšit, reálně ale dostávají pořád stejně. Řidičům došla trpělivost a 8. března se chystají celý den stávkovat. Informoval Reflex.cz.

Ke stávce se připojí až 500 řidičů, zapojí se tři dopravci ze čtyř. Hlavním účelem protestu je reálné navýšení mezd řidičů. To již schválila vláda, kraj ale s přesunem řidičů do vyšší platové třídy nepočítal.

Peníze na nové platy řidičů tak šly z peněz určených pro osobní hodnocení. Řidiči tedy reálně změnu při výplatě nepocítili.

Odbory bojují i proti jiným absurditám. Šoférům vadí například zbytečně dlouhé linky nebo paradoxní navýšení mzdy za čekání mezi spoji, kvůli kterému si řidiči při čekání vydělají více než při jízdě.

Celý článek čtěte na Reflex.cz

Doporučujeme
oxygene.p ( 1. března 2017 20:01 )

hned na další den se chystá blokáda jednoho autobusu jako odveta za to , ze se lide nedostanou do prace. Vzhledem k tomu , ze ten dany bus vubec nevyjede , jeden ridic nedostane za ten mzdu. At se ta verbez taky vciti do normalnich lidi , ktere si berou jako rukojmi. Ted se tak bude citit on , dacan jeden.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa