Zemřela nejstarší Češka, zažila ještě císaře pána. Bylo jí 108 let

Autor: pet - 
27. února 2017
09:26

Ve věku 108 let zemřela nejdéle žijící Češka Marie Matoušková. Zemřela v neděli ráno v nemocnici v Pelhřimově. Úmrtí potvrdil televizi Nova obecní úřad ve městě Cetoraz, kde paní Matoušková žila. Titul nejstarší Češky držela od loňského června. Informovaly o tom na svém webu tn.cz.

Marie Matoušková se narodila v době, kdy ještě vládl císař František I. Ve stejném roce se narodil i například spisovatel Egon Hostovský. V témže roce se narodil i Ian Fleming, známý autor Jamese Bonda, nebo již bývalý americký prezident Lyndon Johnson.

Televize Nova již dříve paní Matouškovou navštívila. Když slavila své sté narozeniny. „Mě baví všecko. Ještě jsem nedávno uklízela dříví. Přivezli brambory, ještě jsem je přebrala. Přinesu to dříví do kuchyně, a když je někde dcera, tak udělám polívku, abychom měly něco k obědu,“ říkala vitální Marie.

 

Již v jejích 45 letech zemřel její manžel a od té doby paní Marie žila sama. Většinou se starala o hospodářství a později pracovala i v zemědělském družstvu. Titul nejstarší Češky držela paní Matoušková od loňského června, kdy před svými 109. narozeninami zemřela Bedřiška Köhlerová, která žila v Brně.

ejvm1712 ( 27. února 2017 11:20 )

Nejspíš proto,že ji léta neotravoval žádnej chlap.

bobou ( 27. února 2017 11:19 )

Já s manželkou se také hlásím k těm co by přežili!!! Takže je nás 12.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud