Babišovi dorazilo 100 milionů účtenek. Udavačství i přes zrušený web kvete

Autor: všm/čtk - 
11. 1. 2017
15:54

Dnes po poledni byla systémy Finanční správy zpracována v elektronické evidenci tržeb stomiliontá účtenka. Na Twitteru o tom informoval ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Do EET je podle údajů serveru etrzby.cz zatím zapojeno 42 803 podnikatelů. Podle dřívějších odhadů správy se měla první vlna EET pro hotely a restaurace od loňského 1. prosince týkat zhruba 40 000 podnikatelů. Obchodní firmy, kterých se od letošního března týká druhá vlna EET, o tento systém ale zatím příliš zájem nemají, uvedla v úterý náměstkyně ministra financí pro daně a cla Alena Schillerová.

Elektronická evidence tržeb (EET) odstartovala loni 1. prosince, kdy se týkala podnikatelů v pohostinství a ubytovacích službách. Od 1. března letošního roku se EET dotkne největší skupiny podnikatelů – velkoobchodních a maloobchodních firem, tedy asi 250 000 subjektů. Poté v roce 2018 budou postupně následovat i další obory podnikání.

Vláda si od EET slibuje omezení daňových úniků a narovnání podnikatelského prostředí. Pravicová opozice opatření kritizuje a tvrdí, že zlikviduje mnoho drobných živnostníků.

Udávání stále pokračuje

Do začátku ledna rovněž fungoval „udavačský web“, kde mohli lidé nahlašovat restaurace, které účtenky nevydávají. Ten ale Babiš po kritice zrušil. Údajně nevěděl o tom, že existuje. Já o tom ani nevěděl. Udělali web, který měl zásadní chybu, že byl anonymní. My nechceme vybízet lidi, aby anonymně udávali,“ tvrdil Babiš. 

Ani zrušení webu ale občany od nahlašování neodradilo, informovala redakce Seznam Zprávy. „Finanční správa stejně tyto informace dostává jinými kanály. Dostáváme je prostřednictvím České pošty, lidé nám to dávají na podatelnu a posílají e-mailem,“ uvedl pro web Seznamu Martin Janeček, generální ředitel Finanční správy.

Vše o EET čtěte ZDE >>

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

boxer ( 11. ledna 2017 16:19 )

Tak si ty účtenky může STB Bureš narvat třeba do rektu!!!

zdenek43 ( 11. ledna 2017 16:08 )

soudruh StBak Babis a jeho soudruzi a soudruzky moc dobre vedi NA JAKOU narodni STRUNU ZAHRAT ..... a udavacstvi to cech umi,umel a bude umet........ EET nás nespasí......V reklamách na EET se dozvídáme o tom, že díky evidenci přibude ve státní kase až 18 miliard korun -V REKLAMACH ???????a to za od roku 2018-9 Přitom do daňových rájů podle odborných odhadů z ČR zmizí až 60 miliard korun ročně. A šedesát miliard je přeci jen několikanásobně více než 18 miliard, kterým dělá Babiš reklamu. A stejně tak jako Babiš ignoruje potřebu boje proti daňovým rájům, nechce také ani slyšet o zavedení II. sazby korporátní daně pro největší české firmy, které ve svém oboru často působí jako oligopoly. A to přesto, že Česká republika patří mezi zeměmi mezi ty, z nichž ročně odchází na dividendách do zahraničí k poměru k HDP nejvyšší částky, a odliv výnosů z ČR dokonce od roku 2005 převyšuje příliv zahraničních investic. Odpověď je jednoduchá. Pokud by došlo k zavedení korporátní daně pro největší české firmy, dotklo by se to také společnosti Agrofert, která ministru Babišovi patří. ////Od čtvrtka 1. prosince 2016 čeká zapojení do EET na 50 tisíc živnostníků a podnikatelů poskytujících ubytovací a stravovací služby....K 1. březnu 2017 se EET začne týkat oblasti maloobchodu a velkoobchodu. Od 1. března 2018 má dojít na ostatní činnosti, například svobodná povolání, dopravu nebo zemědělství, v poslední vlně – od 1. června 2018 – dojde i na vybraná řemesla a výrobní činnosti...////

Zobrazit celou diskusi
Další videa