Babišovi zemřel nejvěrnější přítel. „Pobrečeli jsme si,“ řekl a šel po hospodách

Autor: kal - 
15. ledna 2017
22:30

Šéfa poslanců hnutí ANO Jaroslava Faltýnka odvezli tento týden do nemocnice přímo ze Sněmovny, praskl mu vřed. Vicepremiér a šéf ANO Andrej Babiš tou dobou prožíval jinou ztrátu. Jeho rodinu navždy opustil Max. Německý ovčák zemřel po deseti letech, které strávil u Babišovy rodiny v Průhonicích.

„Minulý týden nás opustil náš Max, pro děti Maxík. Trošku jsme si pobrečeli, byl s námi deset let,“ uvedl Babiš na Facebooku. A připojil fotku, na které je s Maxem on sám, partnerka Monika i děti Fred a Vivien.

Několik hodin předtím Babiš zveřejnil obsáhlejší příspěvek. „Zdravím všechny, jaký jste měli týden? Ten můj nestál za moc, ale včera jsem si to vynahradil. Chodil jsem po hospodách a povídal si s hostinskými a starosty v Královéhradeckém kraji. Nakonec jsem skončil na plese v Nemojově, který pořádali v nově otevřené hospodě. Starý majitel to zapíchl prý kvůli EET,“ zmínil.

„Starosta mi řekl, že stejně jako hostinský nestál za moc, a tak zařídil nový provoz. Ples byl něco jako ostrá zkouška před otevřením. Dokonce jsem si tam i zatancoval. Byla to jízda, protože předtím v Hospodě Dubina v Bílé Třemešné už měli někteří štamgasti docela náladičku, nejdřív platili oni mně, pak zas já jim,“ rozepsal se vicepremiér.

Řeč byla o fotbale, a tak Babiš na nadějný klub mládežníků přislíbil prý poslat podporu 50 tisíc. „Jo a zjistil jsem, že spoustu hostinských neotravuje ani tak EET jako neustálé kontroly různých úředníků. Třeba v restauraci U Pastvů mi majitel líčil, jak si tam podávají dveře kontroloři kvůli plynu, elektřině, hygieně, komínu…“ zmínil Babiš.

Vicepremiér pak příspěvek, který byl výrazně obsáhlejší než o mrtvém Maxovi, uzavřel slovy: „Tahle byrokracie mi přijde jako skutečný problém, ne EET, která není o nějaké buzeraci, ale prostě o poctivém odvádění daní do naší společné kasy. Každopádně, je neděle, tak vám všem přeju, abyste věci, co vás za tenhle týden naštvaly, hodili na chvilku za hlavu a užili si zbytek víkendu. Tady v Průhonicích vykouklo sluníčko. Mějte se hezky.“

Připomeňme, že poslanci tento týden přehlasovali veto prezidenta Miloše Zemana a speciálním zákonem zřejmě odstřihnou Babiše od jeho majetku – pokud zůstane dál v politice.

56gogo ( 29. ledna 2017 13:12 )

PŘEJ DRUHÉM BUDE TI PŘÁNO !!

bre-burda ( 16. ledna 2017 21:18 )

Člověk zemřel, pes pošel. Čeština je dostatečně bohatý jazyk, aby toto odlišil.

Bystrozraky ( 16. ledna 2017 15:30 )

Vy polovzdělaní redaktůrci. Když už píšete blboviny, tak aspoň správně a ne zvráceně. Pokolikáté Vám to už mám říkat? Pes nikdy nemůže umřít, žádné zvíře, nýbrž projít, uhynout. Vyrábíte tady jenom samé zvrácenosti!

eda22 ( 16. ledna 2017 14:18 )

Klid, za vaše peníze nelétají. To spíš vy žijete z jejich daní.

rumrum ( 16. ledna 2017 12:19 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud