Češi při útoku v Istanbulu nezemřeli, uvedlo po identifikaci těl ministerstvo

Autor: jer, ČTK - 
2. 1. 2017
15:30

Při teroristickém útoku na noční klub v Istanbulu nezemřeli žádní Češi. Turecké úřady v pondělí dokončily identifikaci 39 obětí neznámého střelce, většinou to byli cizinci. K útoku, který se stal během novoročních oslav, se přihlásil takzvaný Islámský stát.

„Potvrzujeme, že mezi oběťmi útoku v Istanbulu nejsou Češi. Identifikace byla dokončena,“ uvedlo ministerstvo zahraničí. Většinu zabitých se turecké straně podařilo identifikovat během neděle, v pondělí se čekalo na potvrzení totožnosti poslední z 39 obětí.

Podle tureckých médií je mezi mrtvými 27 cizinců například ze Saúdské Arábie, Libanonu, Jordánska, Belgie, Kanady, Ruska, Izraele nebo Sýrie. Dalších asi 70 lidí utrpělo zranění.

Neznámý střelec, který je stále na útěku, zaútočil na Nový rok kolem 1:30 místního času (asi půlhodinu před středoevropskou silvestrovskou půlnocí). V klubu Reina, který leží v evropské části Istanbulu, v tu dobu slavilo příchod nového roku asi 700 lidí.

Turecké úřady v souvislosti s atentátem zadržely už osm osob. Z čeho je policie podezřívá, zatím není jasné. Turecká média spekulovala o tom, že pachatelem mohl být Uzbek nebo Kyrgyz.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa