Místo na lyžích jeli dolů po laně: Lyžaři v Tatrách slaňovali ze zastavené lanovky

Zastavená lanovka v Opalisku Závažná Poruba
Autor: els - 
30. 12. 2016
18:21

Zima, nejistota a čekání. Toto zažívali lyžaři ve Skiareálu Opalisko Závažná Poruba, když se s nimi zničehonic zastavila lanovka, která je měla vyvézt na vrchol kopce.

Lanovka na lyžařské sjezdovce v Nízkých Tatrách byla plná milovníků zimních sportů, když se jí zničehonic porouchal motor. Zařízení i s lidmi zůstalo stát a neuvedl ho do pohybu ani záložní pohon.

Na místo okamžitě přijeli hasiči a záchranáři ze Záchranné horské služby a okamžitě začali lyžaře jednoho po druhém pomocí lana vyprošťovat z výšky a dostávat na pevnou zem. Kromě samotných hasičů se ke slovu dostala i jejich technika.

Na lanovce se nacházelo celkem 104 osob. Nejednalo se však pouze o dospělé lyžaře, ale i o děti. Nikdo však nepodlehl panice, tudíž měli hasiči poměrně jednoduchou práci.

Vyproštění lyžaři měli po incidentu k dispozici prázdný bufet, kde se jim dostalo péče záchranářů. Rovněž se zde mohli občerstvit a zahřát horkým čajem.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa