Je poslední možnost napadnout krajské volby. Opakujte je, chtějí v Ústí
V pátek ve čtyři hodiny odpoledne skončí desetidenní lhůta, v níž by lidé mohli napadnout u krajských správních soudů průběh a výsledky letošních krajských voleb. Soudy už několik stížností obdržely. Patří k nim i pět žádostí směřujících k opakování voleb v Ústeckém kraji, kterou podali kandidáti hnutí Severočeši.cz. Volební zmocněnkyně hnutí, které se potýká s rozdělením na dva tábory, je totiž nechala odvolat.
Při regionálních volbách před čtyřmi lety byli Severočeši.cz třetí nejúspěšnější stranou v Ústeckém kraji.
Co slíbili politici, když neuspějí ve volbách? Podívejte se, jestli plní sliby:
Po jedné stížnosti dostaly krajské soudy v Hradci Králové a v Liberci, čtyři pak obdržel olomoucký krajský soud. Dvě z nich už odmítl.
Vše o krajských a senátních volbách najdete ZDE
Po minulých regionálních volbách před čtyřmi lety dostaly soudy dvě desítky stížností, vyhověly jediné. Pardubická pobočka Krajského soudu v Hradci Králové tehdy zrušila zvolení Jana Čechlovského a v krajském zastupitelstvu jej nahradila Janou Smetanovou (oba ODS). Důvodem bylo to, že volební komisaři Smetanové nezapočítali ani jeden přednostní hlas, ačkoli jich podle zjištění soudu obdržela 12, a Čechlovského tak předstihla.
Na soud by se mohl obrátit volič nebo kandidující seskupení, pokud bude mít za to, že byla porušena ustanovení volebního zákona způsobem, který mohl ovlivnit výsledky hlasování. Pokud by soud některý z návrhů, třeba na zpochybnění voleb v kraji, uznal za oprávněný, ministr vnitra by do měsíce od doručení soudního rozhodnutí musel vypsat v regionu dodatečné volby.
Jestli si ti komedianti myslí, že ještě někdy půjdu k volbám, aby si oni pak za naše peníze žili jako prasata v žitě, tak jsou na omylu. Ať si to vyřídí s tou partajní cestovatelkou - Jeníčkovou.