Středa 16. června 2021
Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf
Polojasno 27°C

Svrab mezi stevardy RegioJetu. Jančurovy vlaky „dojely“ na plíseň ze Slovenska

Autor: tmp - 
15. září 2016
10:00

Plesnivé postele a společné pokoje až pro sedm lidí. V takových podmínkách museli přežívat zaměstnanci společnosti RegioJet, když vyrazili ve žlutých vlacích na Slovensko a čekali tu na další směnu – aspoň podle informací, které dorazily do redakce Blesk.cz. Právě to prý rozpoutalo epidemii svrabu, který chytla celá pražská posádka. Kvůli tomu se málem nepodařilo obsadit úterní spoj. Podle zjištění Blesk.cz o problémech ví už i šéf firmy Radim Jančura.

Informaci o svrabu pro Blesk.cz nejdřív nepřímo potvrdila koordinátorka palubního personálu Adéla Hoschová. „My tu situaci samozřejmě řešíme, pokud k tomu chcete nějaké další informace, tak zavolejte někomu kompetentnímu,“ řekla v telefonu. Právě její e-mail posádce spoje z Prahy do slovenského Martina má redakce Blesk.cz k dispozici. V něm zoufale prosí o pomoc s obsazením úterního spoje. „Bohužel z důvodu epidemie svrabu nemůže dnešní posádka nastoupit,“ vysvětluje a hned slibuje mimořádnou odměnu navíc.

Na facebookové skupině, kde si stevardi navzájem píší, se objevil 12. 9. večer příspěvěk jednoho ze zaměstnanců. Na facebookové skupině, kde si stevardi navzájem píší, se objevil 12. 9. večer příspěvěk jednoho ze zaměstnanců. | Facebook

„Na bytě spát nebudete!!! Je zajištěno náhradní ubytování!!!“ dále píše v e-mailu. Právě ubytování v Martině a Košicích nesplňuje podle informací Blesk.cz ani základní hygienické požadavky. „Tyto byty pozbývají možnost oddělení prostoru pro muže a ženy, spí zde denně 10 až 12 lidí, někdy až 7 lidí v jedné místnosti, z nich minimálně tři jsou nuceni spát na matracích na zemi,“ popsal anonym, podle kterého jsou byty plné plesnivých, špinavých a zdraví škodlivých matrací. 

Stevardi bydlí v ubytovnách

Další z e-mailů, které má redakce k dispozici, už popisuje konkrétní řešení svrabu, který se měl objevit začátkem tohoto týdne. „Bohužel byl potvrzen u pražské posádky svrab, na základě tohoto je dnešní posádka do Martina ponechána doma a posádky do Košic a do Martina mají do pátku zajištěné náhradní ubytování,“ píše v mailu vedoucí přepravy Pavel Petřík. Toho oslovila i redakce Blesk.cz. „Já to nemůžu vůbec komentovat,“ řekl Petřík a odkázal redakci na tiskového mluvčího. Ten svrab potvrdil.

Ihned po nahlášení jsme začali situaci intenzivně řešit a přijali jsme okamžitě taková opatření, aby se do budoucna neopakovala,“ řekl mluvčí holdingu Student Agency Aleš Ondrůj. „Všechny byty jsme uzavřeli a nechali hloubkově vyčistit. Stevardi podstoupili vyšetření u lékaře a v kontaktu jsme také s hygienickou službou. Hygiena, zdraví a bezpečnost jsou pro nás absolutně důležité a podle toho aktuálně postupujeme,“ doplnil.


Kvůli svrabu musí být posádka od úterý do pátku ubytována v penzionech a ubytovnách nedaleko nádraží v Košicích a Martině. „Na bytech bude provedeno opatření k eliminaci přenosu svrabu na další členy posádky,“ dále uvádí Petřík v e-mailu pro zaměstnance.

Blesk.cz se obrátil také na samotného ředitele žlutých vlaků Radima Jančuru. „Já jenom vím, že jeden nějakou takovou nemoc měl, to je všechno, co vím,“ řekl v ranních hodinách.

borjar ( 16. září 2016 03:07 )

Sobotka prodal OKD i s byty horníků Bakalovi .

borjar ( 16. září 2016 03:00 )

Shrab je nemoc pohlavní , rozšiŕuje se šouložením ve vlaku ???

jany ( 16. září 2016 02:22 )

mozna si nechtelimplatit normalni spani a tak sli do tohoto-levneho?

marmat ( 15. září 2016 23:41 )

ŘIDIČI+STEVARDI nejsou snad ujetý pelešníci-nikdo nepřinutí do pochcanejch slamníků nacpat 12 lidí proti jejich vůli.....

marmat ( 15. září 2016 23:38 )

Tady něco nesedí a SMRDÍ! ŘIDIČI NEJSOU SOCKY, ABY SI VLEZLI DO ČEHOKOLIV....buď se jim tam ty pelíšky líbily, nebo šetřili

Zobrazit celou diskusi
Další videa