Obchodníci nás šidí ve velkém. Inspekce rozdala pokuty skoro za 5 milionů

Sleva není vždycky zadarmo (ilustrační foto).
2. 9. 2016
10:10

Při kontrolách výprodejů ve druhém čtvrtletí uložila Česká obchodní inspekce (ČOI) obchodníkům 520 pokut v celkové výši 4,8 milionu korun. Inspektoři zjistili nedostatky v téměř 48 procentech kontrol z 1271, jde o stejný podíl jako loni. ČOI to dnes oznámila v tiskové zprávě.

„Tato kontrolní akce opětovně potvrdila četné a stále se opakující nedostatky, zejména nedostatečné nebo klamavé informace o cenách nabízených výrobků a služeb,“ uvedl ústřední ředitel inspekce Mojmír Bezecný. Situace v této oblasti se podle něj nelepší.

Ve 248 případech obchodníci řádně neseznámili spotřebitele s cenou nabízených výrobků a služeb. Zároveň ve 190 případech ČOI zjistila porušení týkající se poctivosti prodeje. Dalších 250 nedostatků se týkalo porušení zákona o ochraně spotřebitele, kdy například informace poskytnuté v písemné formě nebyly v českém jazyce.

Inspekce také zakázala prodej 4400 kusů výrobků a 1047 párů obuvi, které nesplňovaly zákonné požadavky. Hodnota zakázaného zboží dosáhla 689 708 korun.

zdenek43 ( 2. září 2016 23:49 )

Šidí vás ve vašem obchodě? Zjistíte to nově na webu ČOI...zari 2013 Při příležitosti Mezinárodního dne svobodného přístupu k informacím (International Right-to-Know Day), který připadá na sobotu 28. září, připravila Česká obchodní inspekce zpřístupnění svých datových zdrojů o kontrolní činnosti, pravomocně uložených sankcích a zakázaných výrobcích. „Vzhledem k tomu, že ve zveřejňování tohoto typu dat je ČOI průkopníkem, věříme, že naše snaha o otevřenost přispěje k další kultivaci podnikatelského prostředí a tím i k lepší ochraně spotřebitelů na českém trhu,“ uvedl ústřední ředitel ČOI Vladimír Velčovský. Při kontrolách výprodejů ve druhém čtvrtletí uložila Česká obchodní inspekce (ČOI) obchodníkům 520 pokut v celkové výši 4,8 milionu korun. Inspektoři zjistili nedostatky v téměř 48 procentech kontrol z 1271, jde o stejný podíl jako loni. JDE O STEJNY PODIL JAKO LONI............. takzeeeeeeeeeeeeee ke kultivaci nedoslo,ze???

zdenek43 ( 2. září 2016 23:42 )

celych 20let COIka zjistuje , ze nas obchodnici sidi....... samo, ze hlavne TI VELCI?????? ale ani jedinemu nebyla odebrana ZIVNOST?????? TAKZE JE ....Něco shnilého ve státě českém?..... +++Pokud je to opakovaný prohřešek, tak potom už přistupujeme k tomu, že ukládáme pokuty, ale také dáváme podnět živnostenskému úřadu na odebrání oprávnění k podnikání...........

agfor ( 2. září 2016 12:04 )

Kádr v okrádání je OKAY. Před rokem jsem koupil varnou konvici Professor za 119 Kč. Na jaře měli totální výprodej se slevami až 82%. Tatáž konvice se prodávala za 289 Kč. Nyní při slevě 52% se prodává za 249 Kč. To je v malém. Tiskárna HP (multifunkce, barevný laser) je stále na stejné ceně (podstatně vyšší než ve značkové prodejně nebo na mall.cz.

moiaza ( 2. září 2016 11:17 )

Proč by neokrádali, když lidé jsou hloupí. Rozum se mi pozastavuje nad prodejcem mountfield. Třeba sekačky. Cena před slevou 18 000 kč, nyní za polovic. A lidé šílí. Vůbec si neověří, že i za těch 9 tisíc je ta sekačka předražená. Těch 18 tisíc nikdy nestála a za tu cenu by ji ani nikdo nekoupil. Značková Husquarna by byla levnější. Stojím, koukám a žasnu. Nikdo nic nedělá a mountfield okrádá dál bez obav. Mám 2 výrobky od mountfieldu a to mi stačí. Mountfield nikdy více. Maximálně olej, řemen, svíčku a dost.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa