Smaženice za 300 tisíc: Vzácné hřiby královské skončily zřejmě na talíři

Autor: Kristýna Beránková - 
11. 8. 2016
06:10

To bylo slávy! Na severu Čech vyrostl extrémně vzácný hřib královský. Mykologové byli nadšení, protože se v jeho blízkosti objevilo 10 dalších »bratříčků«. A teď šest hříbků někdo posbíral. A možná si udělal smaženici za 300 tisíc!

Skutečně drahou smaženici si nejspíš udělal nezodpovědný houbař ze severních Čech. Pokuta za jeden hřib královský v košíku je přitom podle vyhlášky ministerstva životního prostředí 50 tisíc korun. Smaženice by tak vyšla na 300 tisíc, za což už pořídíte slušné auto.

Mykologové se snaží lokalitu chránit a hlídat. „Nechceme, aby naše děti znaly tyto krásné houby jen z knih nebo jako sádrové exponáty z muzea,“ obává se znalec hub Dalibor Marounek.

Podle něj letošní počasí houbám přeje, a proto do lesů vyrážejí i sváteční houbaři. „Neřeší vzácnost, prostě vidí hřib a šup s ním do koše,“ krčí mykolog rameny.

Další hřiby za 50 tisíc

Hřib Fechtnerův

Blízký příbuzný hřibu královského. Roste na vápenatých podložích.

Hřib Fechtnerův - Blízký příbuzný hřibu královského. Roste na vápenatých podložích.

Hřib moravský

Jedlá, ale přísně chráněná houba. Najdeme ji jen v nížinách.

Hřib moravský – Jedlá, ale přísně chráněná houba. Najdeme ji jen v nížinách.

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

vseznaleksenior ( 11. srpna 2016 11:05 )

S tim maslakem pomalu.... V onci Tvorihraz u Znojma oznacuji za maslak suchohrib s tvrdou hlavou/ ne babku/

naidka ( 11. srpna 2016 11:04 )

To já radši masáky. Teď zrovna rostou a když z nich uděláš karbanátky, jsou lepší než z masa.

lynx ( 11. srpna 2016 10:43 )

Jsou velmi jedlé! Hřibu královskému se říká máslák, pro jeho máslovou chuť. Polévka z hřibů královských byla prostě bombastická. Dostal jsem je od houbaře, kterého už si vzala rakovina. Identifikoval jsem je ovšem ex post.

cabogaj ( 11. srpna 2016 09:55 )

A pak že houby je maso chudejch. Vždyť prožerou milion k večeři a ani je nevidíme na obrazovkách ani v časopisech jako celebrity!!!!

naidka ( 11. srpna 2016 09:55 )

Měli kolem hříbků postavit ohrádku a zabezpečit je proti slim ákům, aby je ti nenažranci nesežrali. Já sama bych takový hřib nesebrala, jednak ho neznám a jednak by mě odradily ty duhové barvy, které nevypadají moc jedle.

Zobrazit celou diskusi
Další videa