Veterináři: Tenhle kebab si nechte v Polsku. Vrátili ho 8 tun

Polský kebab měl spoustu nedostatků. (ilustrační foto)
Autor: bru/ČTK - 
8. 6. 2016
14:55

Veterináři nařídili firmě, aby vrátila do Polska osm tun drůbežího polotovaru určeného na kebab. U více než poloviny mraženého výrobku v jihomoravských Vraňanech, označeného jako Halal, chyběly řádné doklady. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí Státní veterinární správy Petr Pejchal. Příjemci masa, společnosti Kebab expres, hrozí až milionová pokuta.

Během kontroly na začátku června našli veterináři řadu nedostatků. V údajích nebyly odlišené alergeny od ostatních složek, na obale nebylo datum zmrazení. „Chyběla informace o tom, že se výrobek po rozmrazení nemá opětovně zmrazovat, a také informace, že je polotovar před spotřebou nutné důkladně tepelně upravit,“ dodal Pejchal. U více než 4,6 tuny pak nedoložil příjemce doklad o původu masa. O vrácení zboží bude podle něj informovaný dozorový orgán v Polsku.

V dubnu veterináři nařídili vrátit do Polska kvůli špatnému značení zásilku sedmi tun drůbežího a hovězího masa. Maso mělo zamířit k čtyřem českým odběratelům. „Důvodem vrácení byly nedostatky ve značení masa a v průvodních dokladech,“ sdělil mluvčí.

Dalším letošním „polským případem“ byl zpracovatel drůbeže z Žumberku v Pardubickém kraji, který klamavě označoval kuřecí maso za české, přitom je dovážel z Polska. Další maso dovážel z Nizozemska, což veterinářům nenahlásil, i když měl.

SVS kontroluje více než 5000 podniků, které zpracovávají produkty živočišného původu, a dalších 5000 maloobchodů. Od loňského roku kontrolují také restaurace a jídelny. Za chyby ve veterinární hygieně uložili loni veterináři pokuty za 22,5 milionu korun. Celkové loňské pokuty od SVS dosáhly 25,6 milionu korun.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

st.rec ( 9. června 2016 10:02 )

Konečně už někdo bouchněte do stolu a zakažte ty polský sr*čky.Cizákům prodané značky a podniky přenesly zkur**nou výrobu do PL a my se tím máme otrávit nebo jsme pokusní králíci?Proč máme polský Hermelín,westfálský salám,dětské piškoty,Pilos a Pikos - mléčné a uzeninové výrobky a spoustu dalších vojeb*nejch dříve dobrot?

djaba ( 8. června 2016 22:32 )

 Kebab jsem ochutnal , a je to hnus fialovej. Pročpak stánkaři nenabízí českou krmi ? .Jako třeba v Benešově kamenný stánek U SAMIČKY .hranolky - super a další pokrmy exluziv .

suov ( 8. června 2016 17:09 )

Tak to můžou Poláci dávat americkým vojákům k obědu, i s přídavkem,,,hnus,,,

1912 ( 8. června 2016 16:30 )

CO JE POLSKÉ SMRDÍ US ZLOČINCI JAKO TY PLACKY HAMBURGRY -HNUS A FUJ !!

rentierskej ( 8. června 2016 16:11 )

jednoduché řešení: KEBAB NEJÍST! osobně bych kebab nikdy nepozřel. na fotu vypadá, že už kebab někdo měl a nechutnal mu...

Zobrazit celou diskusi
Další videa