Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Veterináři: Tenhle kebab si nechte v Polsku. Vrátili ho 8 tun

Polský kebab měl spoustu nedostatků. (ilustrační foto)  (Autor: Foto Blesk - Martin Pekárek)
Autor: bru/ČTK - 
8. června 2016
14:55

Veterináři nařídili firmě, aby vrátila do Polska osm tun drůbežího polotovaru určeného na kebab. U více než poloviny mraženého výrobku v jihomoravských Vraňanech, označeného jako Halal, chyběly řádné doklady. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí Státní veterinární správy Petr Pejchal. Příjemci masa, společnosti Kebab expres, hrozí až milionová pokuta.

Během kontroly na začátku června našli veterináři řadu nedostatků. V údajích nebyly odlišené alergeny od ostatních složek, na obale nebylo datum zmrazení. „Chyběla informace o tom, že se výrobek po rozmrazení nemá opětovně zmrazovat, a také informace, že je polotovar před spotřebou nutné důkladně tepelně upravit,“ dodal Pejchal. U více než 4,6 tuny pak nedoložil příjemce doklad o původu masa. O vrácení zboží bude podle něj informovaný dozorový orgán v Polsku.

V dubnu veterináři nařídili vrátit do Polska kvůli špatnému značení zásilku sedmi tun drůbežího a hovězího masa. Maso mělo zamířit k čtyřem českým odběratelům. „Důvodem vrácení byly nedostatky ve značení masa a v průvodních dokladech,“ sdělil mluvčí.

Dalším letošním „polským případem“ byl zpracovatel drůbeže z Žumberku v Pardubickém kraji, který klamavě označoval kuřecí maso za české, přitom je dovážel z Polska. Další maso dovážel z Nizozemska, což veterinářům nenahlásil, i když měl.

SVS kontroluje více než 5000 podniků, které zpracovávají produkty živočišného původu, a dalších 5000 maloobchodů. Od loňského roku kontrolují také restaurace a jídelny. Za chyby ve veterinární hygieně uložili loni veterináři pokuty za 22,5 milionu korun. Celkové loňské pokuty od SVS dosáhly 25,6 milionu korun.

st.rec ( 9. června 2016 10:02 )

Konečně už někdo bouchněte do stolu a zakažte ty polský sr*čky.Cizákům prodané značky a podniky přenesly zkur**nou výrobu do PL a my se tím máme otrávit nebo jsme pokusní králíci?Proč máme polský Hermelín,westfálský salám,dětské piškoty,Pilos a Pikos - mléčné a uzeninové výrobky a spoustu dalších vojeb*nejch dříve dobrot?

djaba ( 8. června 2016 22:32 )

 Kebab jsem ochutnal , a je to hnus fialovej. Pročpak stánkaři nenabízí českou krmi ? .Jako třeba v Benešově kamenný stánek U SAMIČKY .hranolky - super a další pokrmy exluziv .

suov ( 8. června 2016 17:09 )

Tak to můžou Poláci dávat americkým vojákům k obědu, i s přídavkem,,,hnus,,,

1912 ( 8. června 2016 16:30 )

CO JE POLSKÉ SMRDÍ US ZLOČINCI JAKO TY PLACKY HAMBURGRY -HNUS A FUJ !!

flesch2z ( 8. června 2016 15:22 )

Tak POLÁCI SE nám ZAPOJILI DO ZBROJENÍ ISLÁMSKÝCH TERORISTŮ!! Vlastně se to dalo čekat, když mají na svém území Američany. Z každého kebabu jde totiž 10% z ceny na zbrojení ISLÁMSKÝCH TERORISTŮ! To jsou sv*ně ti Poláci.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud