Do Prčic se vydalo 20 tisíc chodců a cyklistů. Nabízíme unikátní pohled

Autor: ČTK, sou - 
21. 5. 2016
17:20

Do Prčic se v sobotu vydalo asi 20 tisíc chodců a cyklistů, oblíbený pochod z Prahy se letos koná po jedenapadesáté. Největší zájem je o třicetikilometrové trasy, například ze Sedlčan. Jeden z hlavních organizátorů Petr Karlovský po poledni uvedl, že do cíle už dorazili chodci z kratších tras a také většina cyklistů. Blesk.cz nabízí ze startu i 360stupňovou fotografii.

Chodci a cyklisté v sobotu absolvovali trasy měřící od 23 do 70 kilometrů, ta nejdelší začala v Praze. Cyklisté si mohli vybrat ze čtyř tras, z Milevska, Prahy a dvě z Tábora. Třináctikilometrovou trasu z Miličína mohou projet i vozíčkáři. Pořadatelé připravili i dvě trasy vhodné pro děti, jednu pěší a druhou cyklistickou. „Podíl cyklistů je kolem pěti procent,“ uvedl Karlovský.

Podívejte se na unikátní 360stupňový pohled ze startu:

Pochod praha Prčice start v Olbramovicich #theta360 - Spherical Image - RICOH THETA

Loňského jubilejního padesátého ročníku se zúčastnilo zhruba 22 tisíc lidí, letos je to podle pořadatelů jen mírně méně. Žádné komplikace pořadatelé nezaznamenali. 

Podle pořadatelů jde o nejmasovější akci svého druhu s nejdelší nepřerušenou tradicí. Její historie sahá do roku 1966, kdy se skoro pět stovek turistů pokusilo překonat vzdálenost 100 tisíc českých loktů, tedy zhruba 60 kilometrů.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

lesnismes ( 22. května 2016 07:41 )

V "prcicich ", se bohuzel krom tech 20 000 lidi nachazi kazdy cech.Jak symbolicke.

Zobrazit celou diskusi
Další videa