Půl milionu pro Kočkovu milenku: Ďuričko vyplatil odškodné

Autor: ČTK, všm - 
20. května 2016
18:08

Vrah Václava Kočky mladšího, hoteliér Bohumír Ďuričko, už vyplatil Kočkově někdejší partnerce 550 000 korun za zásah do práva na rodinný život. Uhrazení částky, na které se obě strany sporu dohodly v lednovém smíru schváleném soudem, potvrdil právník Kočkovy družky Petr Kočí. Žena v žalobě původně požadovala pro sebe a své dva syny celkem deset milionů.

Potvrzuji, že peníze nám dle schváleného smíru přišly ze soudní úschovy na účet. Tím je, věřím, celá věc ukončená,“ uvedl Kočí. Soud částku zaslal 12. května. Ďuričko musel vedle 550 000 korun zaplatit dalších 150 000 korun jako náhradu nákladů soudního řízení.

Kočkova bývalá přítelkyně Markéta Palečková se žalobou na ochranu osobnosti domáhala tří milionů pro sebe, pěti milionů pro syna, kterého má s Kočkou, a dvou milionů pro svého syna z předchozího vztahu. Argumentovala tím, že všichni sdíleli společnou domácnost.

Pražský městský soud žalobcům v roce 2013 přiznal pouze zlomek požadovaných částek – družce 250 000 a Kočkovu synovi 300 000 korun. Poukázal na to, že soužití ženy s Kočkou bylo netypické. Muž totiž souběžně vedl domácnosti dvě – jednu s družkou, jednu s manželkou. Ve společnosti se navíc objevoval i s dalšími ženami a s manželkou se rozvedl teprve den před vraždou.

Expartnerka se proti rozhodnutí částečně odvolala, odvolání k vrchnímu soudu podal i Ďuričko, kterému se nelíbilo vyčíslení nákladů řízení ve výši několika set tisíc korun. Právníci stran se nakonec shodli na tom, že vezmou své protesty zpět, když Ďuričko uhradí celkem 700 000.

Ďuričko zastřelil Kočku mladšího v roce 2008 v pražské restauraci Monarch po křtu a autogramiádě knihy tehdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Trestní soudy Ďuričkovi uložily 12,5 roku vězení a také povinnost vyplatit Kočkově družce i každému z jejích dvou dětí 240 000 korun.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

kupredu-leva ( 21. května 2016 23:19 )

Večírek ČSSD jakse patří. I s pořádnou levicovou kulturní vložkou - popravou.

Ruudazvostravy ( 20. května 2016 19:48 )

Nó,von ten Ďůryčko prej nemá rát Kočki,kerí sou bes rodokmenu.

tomik007 ( 20. května 2016 19:05 )

Soužití ženy s Kočkou bylo netypické. Muž totiž souběžně vedl domácnosti nekolik. Kikinovec!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud