Salmonela v mase z Lidlu. Inspektoři vyzývají lidi, ať nejedí mleté vepřové z Polska

Autor: ula, ČTK - 
9. května 2016
15:10

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) stáhla z prodeje vepřové mleté maso původem z Polska. Inspektoři v něm našli bakterie rodu Salmonella. Maso prodával obchodní řetězec Lidl. Ten ve svém prohlášení uvedl, že pokud se maso tepelně upraví, nehrozí žádné riziko.

Vepřové mleté maso s názvem Čerstvá porce prodávala společnost Lidl. V tržní síti už výrobek není, nicméně SZPI nicméně důrazně doporučuje všem spotřebitelům, kteří mohou mít uvedenou šarži potraviny ve zmraženém stavu doma, aby ji nekonzumovali. 

Jedná se o výrobek Čerstvá porce – Vepřové mleté maso 100% v balení 500 g a s označením šarže: 154511316005, výrobce: Hamburger Pini Sp. z o.o. ul. Poludniowa 4, 99-300 Kutno, Polsko, země původu: Polsko. Předmětná potravina nesla označení datem použitelnosti do 30. 4. 2016.

„Naměřená teplota ukazuje, že ke kontaminaci nedošlo při prodeji, ale je možné, že k ní došlo při procesu výroby a nebo při přepravě,“ řekl Blesk.cz tiskový mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

SZPI předala zprávu do Polska, další postup už je na nich, je možné, že přezkoumají celý proces výroby. 

Podle Kopřivy se mleté maso nijak neliší od jiného masa, takže není nutné se jej obávat.

Kontaminovaný vzorek byl zjištěn u jednoho z pěti vzorků odebraného v prodejně v Děčíně.

„Vzhledem k tomu, že se u tohoto výrobku jedná o syrové maso, je primárně určen k řádné tepelné úpravě, resp. není určen k přímé konzumaci. Tepelnou úpravou a dodržením zásad správné hygieny, které jsou uvedeny i na etiketě na spodní straně výrobku, je nebezpečí nákazy zcela eliminováno,“ uvedl Lidl ve svém vyjádření. Řetězec vyzval zákazníky, že pokud maso z této šarže vlastní, může jej v kterékoli prodejně vrátit, i bez příslušné účtenky.

lobotom ( 10. května 2016 19:31 )

Jen masochistický sebevrah může kupovat potraviny původem z Polska, Vietnamu, Číny, apod.

uzjezima ( 9. května 2016 22:41 )

Dalsi prase se ozvalo

zwil ( 9. května 2016 21:57 )

No to je na pos.rání a k zblití do slova a do písmene. Takže Lidl se hájí tím, že salmonela sem, salmonela tam, pokud ten hnus projde tepelnou úpravou, tak nic nehrozí. Takže jedeme dál, co se budeme vzrušovat, že jo...nechala bych je to sežrat!

uzjezima ( 9. května 2016 18:33 )

A nekdo je oboje jako ty

ivoadler ( 9. května 2016 18:29 )

Z Polska už nekupuju vůbec nic. Ani jabka.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud