Pondělí 22. dubna 2024
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno 7°C

Blesk se stále drží na „deníkové špici“. Čte ho víc než milion lidí

Autor: ČTK - 
5. května 2016
12:35

Nejčtenějším deníkem v zemi zůstal v posledních dvou čtvrtletích Blesk s více než jedním milionem čtenářů. Následuje Mladá fronta Dnes se čteností 631 000 lidí a deník Sport, který s 286 000 čtenáři na vydání předstihl Právo (284 000). Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnila Unie vydavatelů.

Více než polovina celostátních deníků zaznamenala menší pokles čtenosti v rozmezí od necelého jednoho procenta u Mladé fronty Dnes do sedmi procent v případě Hospodářských novin. Naopak Blesk rostl o 0,2 procenta a Sport a Lidové noviny podobně o tři procenta.

Nárůst počtu čtenářů na vydání zaznamenaly také tři regionální deníkové sítě, z nichž nejvíce nových čtenářů zaujal Deník Vysočina s pětinovým nárůstem, dále pak Deník jižní Morava s růstem o osm procent a Deník severní Čechy, který si připsal dvě procenta nových čtenářů.

Nejčtenější přílohou deníků byl Blesk magazín s 1,26 miliony čtenářů, kterému se po delší době podařilo přeskočit druhý TV magazín s 1,23 miliony čtenářů. Největší nárůst je patrný u sobotního magazínu Moje rodina – Fajn život vydavatelství Vltava Labe Press, který si polepšil o 14 procent, a magazínu Pátek Lidové noviny s osmiprocentním nárůstem počtu čtenářů.

Mezi časopisy vedl týdeník Rytmus života vydavatelství Bauer Media s 598 000 čtenáři na vydání následovaný týdeníkem Nedělní Blesk vydavatelství Czech News Center s 551 000 čtenářů na vydání. U Rytmu života stoupla čtenost o 27 000 čtenářů, u Nedělního Blesku naopak poklesla o sedm procent.

Celkový zásah tisku v delším období je 90 procent populace. Nejméně jeden deník si v posledních čtrnácti dnech přečetlo 65 procent populace, tedy přibližně 5,7 milionu osob ve věku 12 až 79 let. Deníky a jejich přílohy oslovily celkem 72 procent lidí. Čtenářem alespoň jednoho časopisu vydávaného na českém trhu je 83 procent občanů ve stejné věkové kategorii, tedy cca 7,3 milionu osob.

Blesk se věnuje řadě témat:

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi