Vyrážíte večer „na jedno“? Tady jsou rady, jak se vyhnout kocovině

Vyrážíte dnes „na jedno“? Tady jsou rady, jak se vyhnout kocovině.
Autor: ula - 
9. 4. 2016
17:50

Pokud vyrážíte na jedno pivo nebo na jednu skleničku, může se stát, že u jednoho pití neskončí. A pokud to přeženete, můžete druhý den skončit s pořádnou kocovinou. Zkuste bolehlavu z alkoholu předejít, máme pro vás několik tipů.

  • Nepijte nikdy nalačno, najezte se klidně i tučnějšího nebo sladkého jídla a v dostatečném předstihu před pitím. Tuk na sebe váže alkohol, případně chléb nebo těstoviny. Doporučuje se také dát si sklenku fresh džusu, který tělu dodá vitaminy, jež právě konzumací alkoholu ztrácí.
  • Nezkoušejte „zaručenou radu“, že před alkoholovým mejdanem je dobré vypít sklenku oleje. To spíše strávíte více času na toaletě než u baru.
  • Nemíchejte alkohol. Pijte pokud možno jen jeden druh.

  • Pozor na sladké koktejly, jsou nejen kalorické, ale svádějí k vypití většího množství a vedou k pořádné kocovině. Obecně také platí, že tmavé alkoholické nápoje díky obsahu kongenerů způsobují horší kocovinu.
  • Pozor na šampaňské a sekty. Bublinky urychlují vstřebávání alkoholu do krve. Pouze z kvalitního sektu nám být zaručeně špatně nemůže, problémy spočívají vždy v množství a kombinacích s ním spojených.
  • Alkohol konzumujte společně s velkým množstvím vody. Ideální je nejméně tolik, kolik je alkoholu. Nejlepší je voda neperlivá nebo minerálka. Předejdete tím dehydrataci a bolesti hlavy.
  • Než vyrazíte, dejte si tabletku s vitaminem C a B. Klidně i v šumivé podobě.
  • Vybavte se preventivními nápoji a tabletami, které zmírňují nebo úplně předejdou kocovině. Jsou volně prodejné v lékárnách. Někteří odborníci si ale myslí, že tablety vám stejně nepomohou. 

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa