Kaufland láká na fitness vejce. Cajthamlová: Nezhubnete, ale můžete se přiotrávit

Autor: tmp - 
24. března 2016
12:55

Růžová krabička a na ní obal s pěti skákajícími siluetami. Uvnitř vejce Fitness. Nejde o vtip, ale autentický výrobek společnosti Schubert, který je na pultech Kauflandu. Zhubnete po nich? Co říká řetězec? A proč odbornice Kateřina Cajthamlová před takovým výrobkem radí obezřetnost?

Na výrobek upozornila spotřebitelka Tereza, která obrázek výrobku umístila na sociální síť. „Narazila jsem na ně v Kauflandu a stála asi 30 korun,“ řekla Blesk.cz Tereza. „Pomyslela jsem si, že je to fakt vtipnej nesmysl,“ dodala.

Blesk.cz se obrátil na obchodní řetězec, aby zjistil, v čem jsou uvedená vejce „fitness“.

Vejce Fitness jsou vejce se zvýšeným obsahem selenu,“ řekl mluvčí řetězce Michael Šperl. „Deficit selenu je příčinou řady onemocnění. Snížený příjem selenu v potravě nepříznivě ovlivňuje především kardiovaskulární systém a zvyšuje riziko infarktu myokardu a cévních onemocnění,“ dodal mluvčí. Ovšem v čem jsou vejce „fitness“, už neřekl.

Podle oslovených odborníků vám zvýšený obsah selenu ve vejcích rozhodně nepomůže zhubnout. Známá lékařka a odbornice na hubnutí Kateřina Cajthamlová navíc upozornila, že konzumace většího množství selenu může být nebezpečná. „Selen je jednak kov a jednak antioxidant, ale jeho doporučená maximální dávka je 15 až 30 mikrogramů denně,“ řekla Blesk.cz. Taková dávka selenu je zhruba v jednom vejci Fitness.

„Všechny tyhlety přípravky, které na sobě mají napsáno fit nebo obrázek cvičícího jedince, jsou určeny spíš pro aktivní lidi,“ řekla doktorka s tím, že jedno vejce má v sobě zhruba čtvrtinu denní dávky cholesterolu. „Ale selen se může v těle nahromadit a ve vyšší dávce to je toxin,“ varovala Cajthamlová.

Podívejte se, jak Kateřina Cajthamlová tancovala ve StarDance:

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud