Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Tisíce domácností už mají opět elektřinu. Kalamita byla odvolána

Autor: ČTK, tmp - 
2. března 2016
22:21

Energetici dnes večer odvolali kalamitní stav v okresech Příbram a Praha-západ vyhlášený po pondělním vydatném sněžení. Opravili všechny poruchy na vedení vysokého a většinu poruch na nízkém napětí. ČTK o tom informovala mluvčí ČEZ pro severní a střední Čechy Soňa Holingerová. Již v poledne ČEZ odvolal kalamitní stav v okresech Benešov a Praha-východ.

„Situaci komplikoval mokrý a těžký sníh, který lámal stromy a větve, ty pak padaly do vedení. Často se ve sněhu brodila nejen naše těžká technika, ale po kolena také naši specialisti na opravy,“ uvedla mluvčí. V terénu byly po celý čas kalamity maximální počty montérů poruchových čet a také subdodavatelské firmy.

Předpokládáme, že se ještě mohou poruchy na nízkém napětí objevit, především v souvislosti s nastávajícím víkendem s kontrolou rekreačních nemovitostí,“ dodala Holingerová.

Kalamitní stav ve čtyřech středočeských okresech byl vyhlášen v úterý ráno, kdy energetici evidovali pět desítek poruch na vedení vysokého napětí. Postiženy byly zpočátku tisíce domácností.

Podívejte se, jak kalamita vypadala:

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi