Zemřel emeritní rada Miloslav Dočekal: Táta Sagvana Tofiho

Autor: ljš, ryc - 
17. ledna 2016
17:23

U policie strávil dlouhých 37 let a i poté působil jako uznávaný odborník. Teď bude české kriminalistice výrazně chybět. Bývalý pražský policejní rada Miloslav Dočekal v neděli zemřel. Podlehl vážné nemoci, bylo mu 74 let.

Smutnou zprávu Blesk.cz potvrdila Dočekalova manželka Ivana. "Včera se jeho stav zhoršil, musela jsem mu zavolat záchranku. Dnes ve čtyři hodiny v nemocnici zemřel," řekla. Policejní rada, který je legendou české kriminalistiky, prohrál boj s rakovinou slinivky břišní.

"V únoru by se manžel dožil pětasedmdesáti. Jeho kolegové z kriminálky pro něj chystali velkou oslavu, té už se bohužel nedočkal," lituje manželka.

Dočekalova smrt znamená obrovskou ránu také pro herce Sagvana Tofiho. Kriminalista byl totiž jeho nevlastním otcem a měli spolu skvělý vztah. "I když nejsem jeho biologický otec, říká mi táto," prozradil kdysi Dočekal. Herec je z jeho smrti zdrcený. "Nezlobte se, nemám teď sílu se k tomu vyjadřovat," řekl Blesku.

Po odchodu do důchodu se věnoval přednáškám o prevenci kriminality, psal knihy a spolupracoval i s Bleskem. Jako odborný konzultant působil i při natáčení úspěšného krimifilmu Ve stínu s Ivanem Trojanem v hlavní roli.

aaobcanka ( 26. ledna 2016 17:13 )

Každý policajt pochytá "hodně" "hajzlů", jak se vyjadřujete. Ale to musíte počítat poměrově k něčemu a ještě pak porovnat navíc třeba s cizinou.

prycsvladou ( 18. ledna 2016 08:41 )

hele blesku umřeme všichni co je natom kur-va co ke zveřejnění.umřel fo-tr ještě nevlastní toho pabl-ba sagvana a všichni se asi poserem

prycsvladou ( 18. ledna 2016 07:44 )

no tak umřel na rakovinu slinivky,asi moc bumbal bo na slinivku umiraji spis alkoholici ale to uz je jedno.74 roku neni zase tak malo aby nemohl umrit

vladimir1950 ( 17. ledna 2016 22:49 )

Co vím, Dočekal chytil hodně hajzlů. co měli na svědomí lidské životy. To, že byl nevlastní otec Tofiho, je podružné. Měli bychom na něj vzpomínat s úctou a ne jak pár debilů tady, co nejspíš mají náběh na "krim", neli hůř.

zkratous ( 17. ledna 2016 22:08 )

pleskáči moc dobře věděli,proč to dát do titulku,málokdo,ani já,bysme si na to vzpomněli

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud