Pátek 18. září 2020
Svátek slaví Kryštof, zítra Zita
Jasno 18°C

Mirka Čejková vrací úder mluvčímu VZP. Pracuje bez nároku na honorář

Autor: tmp - 
14. ledna 2016
20:05

Ředitelka Nadačního fondu pro protonovou terapii a bývalá televizní moderátorka Mirka Čejková se ohradila vůči nařčení mluvčího VZP Oldřicha Tichého. Ten v rozhovoru pro Blesk.cz řekl, že Čejková oroduje za protonovou léčbu jen kvůli vyšší výplatě. Čejková teď ale tvrdí pravý opak.

Tichý reagoval na myšlenku Čejkové, která zastává názor, že protonová léčba není schvalována pacientům, kteří ji potřebují, kvůli chybnému posouzení. „Chápu, že paní Čejkové by se líbilo, aby protonová terapie byla hrazena i lidem s chřipkou, protože její zaměstnavatel by na tom vydělal mnoho peněz, a ona by mohla mít větší výplatu,“ uvedl tehdy Tichý. Jenže Čejková se nyní ohrazuje.

Ráda bych upřesnila, že pro nadační fond pracuji bez nároku na honorář a opravdu tedy není mým zájmem protlačovat protonovou léčbu i pacientům s chřipkou, jak tvrdí VZP s tím, že pak má výplata bude vyšší,“ řekla Blesk.cz.

Prý se setkává s reálnými příběhy pacientů, které rozhodně nepotvrzují údajně nepravdivá tvrzení největší české pojišťovny. „Jestli je v tomto příběhu někdo finančně motivován ohledně protonové terapie, pak je to tedy pan Tichý, který má v popisu práce hájit a vysvětlovat nepochopitelná stanoviska VZP,“ uvedla Čejková.

Právě Tichý je podle Čejkové najatý pojišťovnou, aby používal hrubé metody k hájení zájmů pojišťovny. „Je to bývalý novinář, nad jehož metodami se pozastavil i Syndikát novinářů,“ opřela se do mluvčího. Ten se k výrokům ředitelky nechtěl vyjadřovat. „Nemám potřebu nijak reagovat na prohlášení paní Čejkové,“ řekl Blesk.cz.

Čejková působí v nadačním fondu při Protonovém centru v Praze, který vede již delší dobu spor o podepsání smlouvy s VZP. Největší tuzemská zdravotní pojišťovna je totiž zatím jediná, která se zdravotním zařízením nepodepsala smlouvu. Protonová terapie je přitom od letoška jedním z výkonů, který se má hradit z veřejného zdravotního pojištění. 

Lujan ( 15. ledna 2016 22:30 )

Protonové centrum kope okolo sebe. Ztráta za roky 2012 a 2013 dohromady skoro 70 mega. Ať se raději pochlubí, jestli platí svoje závazky, jestli platí bance a svým dodavatelům.

Lujan ( 15. ledna 2016 22:27 )

Čejková má v budově protonového centra na Bulovce kancelář a sekretářku. Sídlo nadace je někde na Klimentské. Takže bych se vůbec nedivil, kdyby Čejkovou neplatila nadace (v tom má asi pravdu) ale přímo protonové centrum. Je otázka jestli to je legální a jestli to je řádně zdaněné. Pochybuji, že zlatokopka Čejková by něco někdy udělala nezištně.

sores ( 15. ledna 2016 11:40 )

 VZP je děsná zlodějna, nejradši kdyby nemusela hradit vůbec nic!!! Berou obrovské platy a od lidí vytahají obrovitánské sumy! Banky a pojišťovny jsou nejbohatší instituty na světě!Když jsem dostal artrózu prášky na ní byl doplatek za 70,-Kč pojišťovna zjistila, že jí má po 65 tce každý druhý člověk a dokonce už i mladí lidé.Šup, hned na to skočila a z receptu jsou prášky za 470,- a bez receptu necelých 900,-Kč tak si to vemte ze 70,-Kč téměř na tisícovku zdraženo od pojišťovny.

ellenic ( 15. ledna 2016 11:17 )

To on sám by možná léčil chřipku gama nožem . Pouštět se do někoho a plácat nesmysly je jednoduché. Jestliže je protonová léčba účinná při léčbě určitých druhů rakoviny, tak na co se čeká. Jinde se v tomto státě vyhodí spousta peněz, ale zachránit lidský život je problém. VZP má vystavěné paláce za spoustu milionů korun a to zřejmě nikomu nevadí, kam tečou peníze ze zdravotního pojištění. Vybavení takových budov další obrovské peníze. Sám Rath kdysi na Flip Chartu v souvislosti s VZP přeškrtl slova Plýtvání a Paláce. Na iDnes.cz v minulosti byly články s poukázáním na plýtvání a uzavírání nevýhodných smluv .

tomik007 ( 15. ledna 2016 01:58 )

Mirka je taky moc sikovna a s nicim nema problemy

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud