Pondělí 20. března 2023
Svátek slaví Světlana, zítra Radek
Oblačno, déšť 14°C

Sexuální pomůcky pro handicapované: Jsou k dostání již i v Česku

Autor: ula - 
15. ledna 2016
20:35

Od konce loňského roku má Česko oficiálně pět sexuálních asistentek pro handicapované. Erotický průmysl se rozhodl, že nezůstane pozadu. Zatímco v zahraničí běžně seženete pomůcky, které usnadňují sexuální život lidem s onemocněním, k nám se zatím dostávají postupně. Přesto už lze nějaké na pultech českých sexshopů sehnat.

ganizace Rozkoš bez rizika se zaměřuje na pomoc sexuálním pracovníkům a pracovnicím a na prevenci sexuálně přenosných chorob. O možnost sexuální asistence pro handicapované se začala zajímat před dvěma lety. Se zahraničními organizacemi začala spolupracovat na projektu Právo na sex, který podpořilo ministerstvo financí z Programu švýcarsko-české spolupráce.

Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/353002/postizeni-uz-maji-sve-asistentky-rozkose-hodina-sexu-stoji-1200-korun.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

Hodina se speciálně vyškolenou asistentkou stojí klienta 1200 korun. Asistentky nejsou primárně určeny jen pro sex, učí handicapované mluvit o svých potřebách a také používat sexuální pomůcky. Potřeby postižených už vyslyšel i erotický průmysl. Na pultech sexshopů se tak objevily např. vibrátory, které není potřeba držet v rukou. 

České sexuální asistentky musely po vyškolení podepsat etický kodex. Volají je klienti či ti, kteří postiženým pomáhají. Ženy se mohou handicapovaných dotýkat a mít s nimi sex. Učí je ale také uvědomit si rozdíly mezi muži a ženami, říkat ne, mluvit o svých potřebách a pohlavním styku, používat sexuální pomůcky či navazovat partnerské vztahy. Pomáhají párům se začátkem intimního života. Informují o antikoncepci. Poskytují také poradenství příbuzným. Hodina vyjde na 1200 korun.

Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/353002/postizeni-uz-maji-sve-asistentky-rozkose-hodina-sexu-stoji-1200-korun.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copyyyy

Opomíjená skupina zákazníků

Sexuální potřeby lidí s postižením byly dlouhá léta tabu. V Česku se ale s příchodem sexuálních asistentek pro postižené začíná o tématu stále více mluvit. Odborníci se začínají ozývat a doporučovat, jak poskytnout rozkoš lidem odkázaným na druhé. Výrobci „hraček pro dospělé“ se proto rozhodli také zareagovat.

„Několik výrobců už představilo například vibrátory, které jsou lehčí a snadněji se drží v ruce i lidem se slabším stiskem. Firmy více myslí na praktičnost, snadnou údržbu zařízení i jejich citlivost. U lidí, kteří jsou po nehodě či dlouhodobě trpí nějakým onemocněním, může být totiž vnímání impulsů mnohem silnější. Klasické sexuální pomůcky s velmi intenzivním vibrováním pro ně tak mohou být bolestivé či zcela nepoužitelné,“ vysvětlil Adam Durčák, manažer sexshopu Růžový slon.

Fantazii se meze nekladou

Podle odborníků ale většina pomůcek vhodných pro handicapované vzniká spíše náhodou. Typickým příkladem je speciální podpůrný polštář určený původně pro sado-maso hrátky. „Polštář poskytuje potřebnou oporu při sexu či masturbaci, řada handicapovaných zákazníků ho používá i pro běžné polohování,“ vysvětluje Durčák. Zatím je tedy spíše vše na vyškoleném personálu sexshopů. Ten by měl poradit, jaké pomůcky může zákazník využít, samozřejmě s ohledem na jeho handicap.

Speciální pomůcky? Zatím většinou v zahraničí

V zahraničí je běžně dostupné zařízení, které umožňuje mužům masturbaci bez pomoci rukou. Pro ženy, které nedosáhnou kvůli svému postižení do rozkroku, existují prodloužené vibrátory. Ti, kteří neudrží pomůcky v rukou, mohou zkusit vibrující spodní prádlo. V Česku lze například pořídit stimulátor prostaty, který je vhodný pro muže neschopné dosáhnout erekce.

Video se připravuje ...
Další videa