Středa 6. prosince 2023
Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín
Zataženo, déšť se sněhem 1°C

Vánoční zázrak Blesku: Náš Bohoušek vstal z mrtvých

Autor: Saša Vetkovská - 
30. prosince 2015
20:45

Zázraky se dějí! Jednomu vánočnímu letos pomohl Blesk. Bezdomovec Bohoušek (60) z Ostravy »vstal z mrtvých«. Po 20 letech ho díky zveřejněné fotce v Blesku opět našla jeho rodina.

Příbuzní si mysleli, že už nežije. Velké přátelství pana Bohouška s opuštěným psem Rexem ale vše změnilo. Rexíka svěřil do péče bezdomovci s velkým srdcem, jak o něm lidé říkají, Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat. Stali se tvářemi prosince 2016 v charitativním kalendáři spolku na příští rok.

Když Blesk zveřejnil Bohouškův příběh a snímek z kalendáře, zazvonil ve spolku telefon. „Paní tvrdila, že Bohoušek je jejich dlouho ztracený syn, bratr a strejda. Byli jsme z toho paf jak my, tak pan Bohoušek,“ vzpomíná Verunka (26) ze spolku, která Bohouškovi a Rexovi pomáhá.

Setkání po téměř čtvrt století, kdy už si rodina myslela, že Bohoušek nežije, se uskutečnilo 27. prosince. Do Ostravy přijela až z druhého konce republiky jeho sestra (59). „Zapomněla jsem vzít nůžky, abych ti ostříhala ta vousiska,“ zněla starostlivě její první věta. Povídali si pak celé odpoledne.

S maminkou, které je 80 let a cesta do Ostravy by pro ni byla příliš náročná, Bohoušek pohovořil po telefonu. „Přemlouvala ho, aby se za nimi přestěhoval a žil s nimi,“ prozradila Blesku Verunka, která byla setkání přítomna. A proč se Bohoušek rodině tak dlouho neozval? Zlomila ho smrt syna a prý nechtěl nikoho otravovat.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud