Chlapec (5) se topil před babičkou: Zachraňovali ho tito nezkušení plavčíci

Plavčíci Alena Ryznerová a Pavel Kašpárek zachránili chlapci život.
27. 12. 2015
20:51

Výlet do pardubického akvacentra se stal málem osudným pro pětiletého chlapce, který do něj vyrazil s postarší babičkou. Té předváděl, jak dokáže pod vodou zadržet dlouho dech, a důchodkyně ho neuhlídala. Chlapec se začal topit, když ho pak vytáhli plavčíci z vody, nedýchal. Začal tak závod s časem o jeho život, informovala TV Nova.

Plavčíci mu okamžitě začali dávat dýchání z úst do úst a masírovat srdce. „Byl přimodralý, šla mu pěna u pusy,“ řekl televizi plavčík Pavel Kašpárek. On i jeho kolegyně Alena Ryznerová prováděli však oživování poprvé.

Děláte to, co umíte,“ okomentoval svůj záchranný výkon Kašpárek. „Děláte to, co vás naučili,“ přitakala Ryznerová. Oba však byli vycvičeni dobře, chlapce se jim povedlo po usilovné resuscitaci přivést zpět mezi živé.

Oba plavčíci však doufají, že své dovednosti nebudou muset zopakovat. „Tohle to bylo poprvé a doufám, že i naposledy. Jsme hrozně šťastní, že to takhle dopadlo,“ prohlásil Kašpárek. Chlapec se probral asi po dvou minutách resuscitace.

Celý uplakaný pak sháněl babičku. Následně byl převezen do královéhradecké nemocnice, odkud byl již propuštěn. Znamená to, že nebude mít trvalé poškození mozku. Případem se zabývá již policie.

ellenic ( 28. prosince 2015 08:20 )

O nezkušených plavčících píší pleskáči. Naopak první pomoc byla úspěšná , dítě je dle lékařů v pořádku. Tleskám plavčíkům a pleskáčům .

pepen ( 28. prosince 2015 07:44 )

Na plaveckém stadionu pracují ,,nezkušení plavčíci,,!!!To ten ředitel areálu musí být trotl.Tam musí být zkušený záchranář-protože tam číhá nebezpečí všude.Česko-zde je možné vše!!!!

NAZOR-LIDU ( 27. prosince 2015 21:53 )

JA JSEM STRAVIL VANOCE PODLE PSYCHIATRA. NEKDO TU KDYSI PSAL KUS PRAVDY:MOJE MÁMA UZ SE TESI AZ NA MEM HROBE BUDE TANČIT ČARDÁŠ!!!


TAKOVI LIDE JAKO JÁ KTERI SE CHOVAJI NADRAZENE A MAJI VIP PEČI V PSYCHIATRICKÉ LÉČEBNĚ TU NEMAJI CO DELAT. DOUFAM ŽE SMRTKA UŽ ČEKA U DVEŘI A DA MI PŘEDNOST PŘED NĚKÝM HODNÝM A CHYTRYM

JÁ A BLBOST MÁME JEDNU SPOLECNOU VEC: JSME SVINSTVEM TETO DOBY

flesch2z ( 27. prosince 2015 21:11 )

Tenhle názor je za všechny

zkratik ( 27. prosince 2015 21:01 )

ty wole,kdo je ten autor shp?

...Výlet do pardubického akvacentra se stal málem osudným pro pětiletého chlapce, který do něj vyrazil s postarší babičkou....

kdo mi vysvětlí termín postarší babička a nezkušení plavčíci?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa