Pondělí 28. září 2020
Zataženo, déšť 11°C

Obchodníci čistí sklady. Víme, kde vánoční výprodeje začnou už příští týden

Někde odstartují vánoční výprodeje ještě před svátky.  (Autor: Ladislav Kobzev)
Autor: ČTK, mts - 
13. prosince 2015
10:55

Některé obchodní řetězce spustí předvánoční výprodeje už příští týden. Slevy chystá ještě před svátky například IKEA nebo Globus. Většina obchodníků ale nabídne plošné slevové akce jako každoročně až na Štěpána, internetové obchody pak o den dříve.

Nábytkářský řetězec IKEA spustí výprodej ve čtvrtek 17. prosince. „V letošním roce plánujeme opět o něco pestřejší výprodejovou nabídku. Výprodej tak bude zahrnovat několik set produktů napříč celým sortimentem od nábytku až po bytové doplňky a zákazníci budou nakupovat výhodněji až o 50 procent,“ uvedl mluvčí Tomáš Kubík.

V příštím týdnu odstartuje výprodeje i Globus. „Zboží do výprodejů budeme zařazovat postupně. Slevy se budou dohromady týkat přibližně deseti tisíc produktů,“ uvedla mluvčí Pavla Hobíková. Slevy se budou týkat především nepotravinářského sezonního sortimentu, tedy oblečení, hraček, elektroniky, zimních doplňků, sportovního vybavení a dekorací. Dosáhnou 30 až 70 procent. Po Štědrém dnu řetězec zlevněné zboží rozšíří o další stovky položek napříč celým sortimentem.

Výprodeje chystá i oděvní řetězec C&A Moda, termín začátku slev ale tají. „Slevy se budou nejvíce týkat zimního zboží, hlavně bund, mikin a svetrů,“ uvedla mluvčí Veronika Kovaříková. V první fázi se mají slevy pohybovat od 30 do 50 procent.

Většina obchodníků ale odstartuje výprodeje až po Vánocích. Například Electro World uvádí, že nabídne tisíce zlevněných produktů. „Slevy dosáhnou až 70 procent a budou se týkat všech nabízených kategorií i příslušenství. Zvyšuje se počet těch, kteří najdou pod vánočním stromkem v obálce potřebnou hotovost a následně realizují nákup elektroniky,“ uvedl mluvčí Petr Jiras.

Také Hervis začne se slevovými akcemi 26. prosince. Na zimní sortiment slibuje slevy až 70 procent. „Jsme hodně závislí na počasí, a pokud se zima nezdaří, budeme muset zvyšovat slevy, abychom vše stihli vyprodat,“ uvedla Natálie Marčenková z Hervisu.

Výprodeje před Vánocemi v posledních letech začínají později, řada obchodníků k nim už vůbec nepřistupuje. Vyhledávač slev Skrz.cz nyní sice registruje nárůst počtu slevových akcí, nejde ale o plošné výprodeje. „Obchodníci chtějí využít období nejvyšších prodejů na maximum a plošné výprodeje odsouvají,“ uvedl Petr Kováčik ze Skrz.cz.

petrfanda ( 13. prosince 2015 17:37 )

https://www.youtube.com/watch?v=wtF0GskrDPM

vog.ht. ( 13. prosince 2015 16:04 )

Tady já nakupuju!!!! Jak je po slevě, cévka se napne a hasím do výprodeje!!

olantain ( 13. prosince 2015 15:36 )

panda82 ( 13. prosince 2015 14:53 )

bludy a jen bludy a ne slevy a hodně špatné počty, nemohou prodat za míň než nakoupili,

jardavozembouch ( 13. prosince 2015 14:44 )

lidi jsou zblbli temi svatky, tak jsou schopni utratit vyplatu za jeden den. nebo se dokonce upsat nejake uverove spolecnosti. pritom 90% tech veci vubec nepotrebuji. ale holt to videli v televizi v reklame...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud