Neděle 19. května 2024
Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek
Oblačno, bouřka 20°C

Slevová horečka začíná! Černý pátek přinese až 80% slevy

Fotografie
 (Autor: internal)
Autor: et, rc, ula - 
27. listopadu 2015
05:43

Slevová horečka začíná! Černý pátek vypukne již zítra a vstoupí do něj nejen internetové obchody, ale poprvé v Česku i kamenné. Ti, co se tento den vydají na nákupy, ušetří až 80 procent.

První pátek po svátku Díkůvzdání vždy v Americe vypukne nákupní horečka! Černý pátek, jak se tento „konzumní“ svátek nazývá, si v posledních letech vydobyl popularitu i u nás. Fungoval hlavně v internetových obchodech, ale tento rok poprvé se k němu připojily i kamenné obchody.

„Vzhledem k mimořádně zajímavé nabídce očekáváme nápor zákazníků, proto posilujeme počet zaměstnanců, jak v našich prodejnách, tak v logistice,“ řekla deníku Aha! mluvčí Datartu Iva Pavlousková.

Kam na slevy?

Tesco: –50 % a více
K akci se poprvé připojí všechny hypermarkety. „Startuje v pátek v 8:00 a potrvá do vyprodání zásob. V nabídce bude sortiment F&F Home a elektronika jako jsou např. chytré telefony, tablety, televizory nebo kávovary,“ uvedl mluvčí Tesca Václav Koukolíček deníku Aha!. Slíbil slevy více než 50 procent.

Datart:  –50 %
Velkou slevu elektroniky plánuje i další kamenný řetězec. Přinese slevy až 50 procent. „Zákazníkům doporučujeme, aby nás i nadále průběžně sledovali, neboť Černým pátkem akční nabídky rozhodně nekončíme,“ řekla mluvčí Datartu Iva Pavlousková deníku Aha!.Mall.cz:  –80 %
Internetový gigant začíná s výprodejem již dnes a bude pokračovat minimálně do neděle. Sleva se chystá na 75 nejžádanějších položek a stovky dalších produktů. V průměru půjde cena dolů až o 80 procent. Loni při Černém pátku objednávky stouply o pětinu.

CZC.cz:  –80 %
V e-shopu s elektronikou slevová akce poběží od pátku 00:01 hodin a potrvá do neděle. Některé produkty zlevní až o 80 procent. Půjde hlavně o mobily, TV, notebooky, tablety, herní konzole i různé příslušenství.

Alza.cz:  –80 %
Se slevami začali již v pondělí a budou pokračovat až do půlnoci 29.11. Slevy až 80 procent se budou týkat nejen elektroniky a domácích spotřebičů, ale i hraček, drogerie či sportovních potřeb. „V letošním roce bude akce rozsahem největší,“ řekla Šárka Jakoubková z Alza.cz deníku Aha!.

Kasa.cz:  –70 %
Internetový obchodník akci naplánoval do neděle. „Plánujeme slevy v řádu desítek procent, maximální sleva z maloobchodní ceny se může pohybovat kolem 70 procent,“ uvedl Petr Štursa z Kasa.cz deníku Aha!. Ceny padnou u elektroniky, kočárků, sportovních a zahradních potřeb či hraček.

Kytary.cz:  –50 %
Výraznou slevu chystá i e-shop a kamenný obchod v jednom Kytary.cz. Hudební nástroje zlevní až o 50 procent a ceny padnou napříč celým sortimentem.

Istyle: –tisícikoruny
Méně konkrétní je prodejce značky Apple Istyle, který chystá propad cen pouze na pátek. Až několik tisíc korun podle něj ušetříte na iPhone 6, MacBook Air či různých příslušenstvích.

Světminerálů.cz: -35%

Na slavný Černý pátek najdete slevy i v internetovém obchodě  svetmineralu.cz.

Podražené vánoční půjčky!

Lidé si na Vánoce více než kdy jindy uvědomují svoji finanční situaci, cítí se pod tlakem a snaží se sehnat peníze na dárky. Často nezvládnou vyhodnotit riziko půjčky a podepisují nevýhodné smlouvy. Na dárky si půjčují většinou lidé méně finančně vzdělaní. Často se snaží nahradit své nižší příjmy v očích přátel a rodiny dražšími dárky. Sváteční radost se ale rychle rozplyne a člověk upadá do dluhů.

Nebankovní půjčky před Vánoci jednou využilo 12 % Čechů. Průměrná výše vánoční půjčky je 7 869 korun. Nejčastěji se Češi zadlužují částkou 30 tisíc korun, kterou splácejí průměrně 15 měsíců. Často si půjčují mimo bankovní sektor u společností, které se neřídí spotřebitelským zákonem. To pak často vede k dlouholetému zadlužení.

„Lidé si zpravidla půjčují nízké částky, ty bývají ovšem velmi často vysoce úročeny, především se k nim ale vážou skryté poplatky. Na první pohled mají spotřebitelé pocit, že zaplatí třeba i jen o málo více, než si půjčí, ale ve skutečnosti mohou zaplatit třeba i 50procentní úrok,“  popsal Jan Malý ze společnosti Vše pro insolvenci.

Zamyslete se nad skutečnou cenou dárku

Než začnete nakupovat dárky, udělejte si rozpočet, kde si stanovíte, kolik chcete za své přátele nebo členy rodiny utratit. Dávejte si pozor na ekonomickou výhodnost dárku. Položte si otázku, zda ho obdarovaný upotřebí.

„V neposlední řadě by si měli lidé spočítat skutečnou cenu dárku, tedy nikoli jen kupní cenu v obchodě, ale celkovou cenu, kterou zaplatí s přihlédnutím k zaplaceným úrokům a poplatkům. Takový dárek se většinou značně prodraží,“ upozornil Jan Malý.

miluni ( 27. listopadu 2015 11:21 )

To co dnes zlevnili tak předtím zdražili.

Zobrazit celou diskusi