Němci si stěžují Českým drahám. Lokomotiva od Škody nesmí na jejich koleje

Lokomotiva, která bude jezdit z Prahy do Hamburku, na tamní koleje nesmí.
Autor: ČTK, mts - 
29. 10. 2015
07:50

Německé dráhy zaslaly Českým drahám dopis, ve kterém si stěžují na zpoždění dodávky vagonů pro trať mezi Hamburkem, Berlínem a Prahou. A také na zvolenou lokomotivu, které chybí povolení pro vjezd na tamní koleje. Informovaly o tom Lidové noviny. Tuzemský dopravce dosáhl pětiletého prodloužení spolupráce s Deutsche Bahn na lince do Hamburku loni. Součástí dohody bylo i vylepšení vlaků, zakázku na jejich modernizaci získala šumperská Pars nova ze skupiny Škoda Transportation.

„Bohužel vidíme, že projekt repasování vagonů se společností Pars je značně zpožděný. To je způsobené problémy s technikou a kvalitou, které ještě nebyly vyřešeny,“ píší podle listu Němci Českým drahám a žádají informace o době, kdy bude celá záležitost vyřešena.

Smlouva mezi českým a německým dopravcem přitom začíná platit od nového jízdního řádu, tedy od prosince. Podle mluvčího Škody Transportation Michala Tobrmy ale firma své závazky vyplývající ze smlouvy s ČD naplnila.

Podle LN České dráhy začaly řešit věc už samy a zapojily se do jednání s německým poskytovatelem železniční infrastruktury DB Netz, aby včas získaly pro lokomotivy řady 380 vyrobené Škodou Transportation chybějící souhlas s přístupem na jejich síť.

Stroj má sice povolení od Spolkového drážního úřadu, ovšem v jeho rozhodnutí z 20. května stojí, že nesplňuje normy pro mezní zatížení kolejí. „Navzdory úspěšné homologaci u spolkového úřadu EBA nemůže být lokomotiva využitá k naší spolupráci z důvodu chybějícího schválení od DB Netz,“ popisují manažeři Wolfgang Weinhold a Stefan Daumüller v dopise.

Doporučujeme
zlymikes ( 31. října 2015 14:39 )

obyčejný konkurenční boj. Proč by měla na kolejích jezdit lokomotiva někoho jiného-

mandat ( 29. října 2015 09:18 )

Mistr to ma za par.Je totalne pretizen,Ivana ho jen honi do prace.To, ze ma po operaci,tak jeste neznamena, ze ma vyhrano.Tahne mu na 80.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa