Mýtné brány měřit rychlost nebudou, dušuje se ministr dopravy

Ministr dopravy Dan Ťok slíbil poslancům, že mýtné brány nebudou sloužit k měření rychlosti.  (Autor: ČTK/Blesk)
Autor: ČTK, kle - 
17. září 2015
21:50

Mýtné brány na dálnicích nebudou sloužit k měření rychlosti jízdy. Poslance o tom ujišťoval ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Chystané úsekové měření se bude provádět pomocí přenosných mobilních radarů a bude se týkat jen opravovaných částí dálnic, kde je rychlost jízdy omezena, uvedl ministr v rámci interpelací.

„Nebudeme měřit na všech úsecích, nedáme to na mýtné brány,“ prohlásil Ťok. „Chceme průběžné měření v zúžených úsecích, kde probíhá modernizace, kde je buď osmdesátka, nebo stovka,“ dodal. Měření by podle něj mělo pomoci ke zklidnění dopravy a větší bezpečnosti při stavebních pracích.

Ministr to uvedl v souvislosti s informacemi, že Ředitelství silnic a dálnic ve věstníku veřejných zakázek oznámilo stomilionovou zakázku na nákup 23 radarů pro mýtné brány.

„Tady došlo trošku k nepochopení,“ uvedl ministr. Ťok nicméně koncem května sám ohlásil plán osadit do budoucna mýtné brány, které slouží jako kontrola placení kamionového mýta, také zařízeními pro měření rychlosti.

Kamery na každém kroku? Obludná představa, říká ODS

„Ta myšlenka mi připadá docela dost obludná, protože to už opravdu budeme žít někde, kde nás budou sledovat kamery na každém kroku,“ komentoval to poslanec ODS Ivan Adamec. Nevěří, jak uvedl, že by se měření omezilo jen na místa oprav dálnic. „Jak se to jednou zkusí, tak se to bude aplikovat dál, ty pokusy tady budou,“ uvedl poslanec.

„Nemáme zájem vytvořit na dálnici v uvozovkách Velkého bratra,“ oponoval ministr.

Zavádění moderních technologií pro řízení a kontrolu silničního provozu vyplývá mimo jiné i z akčního plánu, který v polovině dubna schválila vláda a který do roku 2020 předpokládá vynaložení více než 20 miliard korun do těchto technologií.

Kromě postihování hříšníků překračujících povolenou rychlost by tyto systémy, jako jsou například inteligentní dopravní značky, měly rovněž pomáhat s předcházením vzniku kolon a včas řidiče informovat o možnosti objížďky, nebo by měly umět předvídat například hrozící sesuvy půdy.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud