Nouzové přistání letadla ČSA: Vrátilo se kvůli kouři, 40 lidí skončilo v nemocnicích

Autor: ČTK, kle - 
17. září 2015
19:12

Letoun Českých aerolinií letící na lince Praha-Hamburk se musel ve čtvrtek kolem 18:30 vrátit zpět na ruzyňské letiště. Důvodem bylo podle mluvčí letiště podezření na výskyt kouře na palubě. Kouř se dostal do kabiny i klimatizace, čtyřicítka lidí skončila v pražských nemocnicích.

Podle mluvčí pražského letiště Mariky Janouškové postihly vrtulový letoun typu ATR problémy krátce po startu. Posádka stroje se vrátila zpět na Ruzyň, kde přistání asistovali letištní hasiči. Podle TV Prima měla být příčinou porucha klimatizace. Na palubě bylo 63 lidí.

Přestože na palubě nevypukl požár, kvůli nadýchání kouře skončilo na čtyřicet lidí ve dvou pražských nemocnicích.

 

 

Čtyřicítka lidí v nemocnicích

„Do současné chvíle jsme v motolské nemocnici přijali 35 lidí, kteří trpěli příznaky intoxikace zplodinami, a kteří byli na palubě letadla do Hamburku. Další pasažér převoz do nemocnice odmítl, nicméně před chvílí volal s tím, že se mu udělalo nevolno, a proto míří rovněž do nemocnice,“ potvrdila serveru Novinky.cz Pavlína Danková, mluvčí pražské Fakultní nemocnice Motol.

Někteří pasažéři skončili podle Novinek také v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích. Přijmout tam měli maximálně deset lidí, nejméně jeden z nich zůstane hospitalizován.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

kov3 ( 18. září 2015 08:19 )

35 + 10 = 40 ???

vrsrvrsr ( 18. září 2015 06:57 )

Do vojenské nemocnice v Praze? Tak to je jejich definitivní konec.

gabreta ( 17. září 2015 20:10 )

To asi začala letuška kapitánovi kořit velkou rychlostí a hned je z toho nouzový přistání!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud